1. Здравствуйте Гость . Некоторые разделы нашего форума теперь скрыты и будут доступны только зарегистрированным пользователям. Если Вы хотите иметь полный доступ ко всем разделам, то пожалуйста зарегистрируйтесь.

Араукана

Тема в разделе "Породы кур", создана пользователем Solnce_vsem, 30 май 2014.

1. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    9.186
    Баллы:
    113
    О! То ще й непогані курчата виходять...:) На верхньому фото - півник, на середньому - півник і курочка, на нижньому не видно. То у Вас тепер вже є свої араукани, як я "закруглюсь", вони у Вас залишаться все одно:) Але дуже приємно, що ще хтось цікавиться цією породою, видно, що курчата добре гляжені...:)
    Nina Nina и олег 59 нравится это.
  2. danyou

danyou Форумчанин

Симпатии:
    46
    Баллы:
    13
    Дякую. Ці араукани дійсно величенькі. Мої чорні в тому році на порядок дрібніші були. Голубий півник найспокійніший, інші, особливо чорні "дикуваті".
  3. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    9.186
    Баллы:
    113
    Вони крупні будуть. При хорошому догляді півні легко сягають під 3 кг, курки десь 2,2 (приблизно). Ще ця лінія нічим не хворіє. В мене минулого року араукан дикого окрасу багато загинуло від Марека, а цим - хоч би що. Недоліки (як на мене) - трохи пізньоспілість і не дуже несуться. Але це таке... Можна це поправити, якщо задатись метою.
    олег 59 нравится это.
  4. Romashka

Romashka Активный форумчанин

Симпатии:
    326
    Баллы:
    63
    Ну не знаю... Я в ближньому майбутньому також думаю зайнятися цією породою.... але лише старатися мати найкраще... інакше мене не дуже цікавить:). А хто оцінить .... найперше Ви самі ;) та і завжди на кожний товар є свій покупець..... так що успіху Вам! І ще, мені з голови не виходять ті, фото котрих Ви показували , ну, ті з Німеччини, що туди можна заїхати і там придбати....
    Светлана958 нравится это.
  5. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    9.186
    Баллы:
    113
    А зараз я напишу опус "Чому новачку (в Україні) НЕ варто заводити араукану":) Це такий дивний трохи буде опус, взагалі-то я мав написати, що араукану мають завести всі і щоб до мене вишикувалась черга за яйцем чи курчатами.:):D Але подивимось...:)
    Що таке араукана? Це, перш за все, голубе (оливкове) яйце, безхвостість і щіточки.
    Почнемо з яйця. Я, між іншим, теж завів її заради голубого яйця, не бачив я раніше голубих яєць, а інших порід, які б їх несли, в Україні тоді (років 6 тому) не було. Та й араукани нормальної не було де купити і я мусив підключати своїх друзів, щоб везти яйце з Німеччини. На сьогодні голубе яйце - не дефіцит, в Україну навезли повно порід і гібридів, які його несуть і потребують меншої уваги, ніж араукана. Це і амераукана, англійська хвостата араукана, легбар, якісь китайські промислові кури тощо. Та й самому зробити гібрида, який би продукував голубі яйця (грюнлєгера) нема проблем: беремо півня араукани і ставимо до будь-яких курей. Все. Їх потомство вже буде грюнлєгерами. Тому, якщо цікавить лише голубе яйце, його можна отримати значно меншими зусиллями (і грішми).
    Друге - безхвостість. Це - характеристика американської (безхвостої) араукани. Насправді хвіст у курей є, нема рульових пір'їн, а лише покривні. Якщо стадо не досить добре вичищене генетично, часом може проскакувати в хвості 1-2-3 рульових пір'їни, що змушує вибраковувати дану птицю. Часом від безхвостих батьків з'являється курча з нормально сформованим хвостом. Таких курей теж треба вибраковувати, у нас їх іноді продають як амераукан:D Безхвостість араукан надає їм оригінального вигляду, але приносить додаткові проблеми їх власнику. Через цю безхвостість півень не може нормально парувати курку і, щоб отримати нормальний % оплоду, потрібно курям (і півням) вистригати зади (або хоча б 5 см радіус навколо клоаки). Лише вистригти мало, потрібно весь час слідкувати, щоб ця ділянка не заросла, бо % оплоду знов впаде. Якщо є 2 курки, то це не проблема, але, якщо штук 20...:) Тоді тільки й ходи від курки до курки...:):D
    Наступне - щіточки. Це - унікальна особливість араукани, більше нема порід із щіточками (виключення - предки араукани). Щіточки приносять як птиці, так і власнику додаткові проблеми, за них відповідають напівлетальні гени, які в своєму сполученні призводять до смерті потомства ще в яйці. Тобто, якщо взяти півня із щіточками+курка із щіточками, то із запліднених яєць частина курчат не виведеться. По книжці це має бути 25%, на практиці може бути по-різному. Тому багато птахолюбів розводять араукан без щіточок. Нема щіточок - нема проблем, пов'язаних з ними, але без щіточок араукана стає менш цікавою і більше схожою на звичайну курку. Щіточки - це виклик куролюбу, я б сказав, це - вищий пілотаж. Хто зможе виростити справжню виставкову араукану, може собі поставити "плюсик" у графі "кваліфікація з курівництва":) Але, коли починаєш працювати з птицею з щіточками, теж виникають проблеми: щіточки є 6-8 форм, різних розмірів, може бути лише одна щіточка, або вони можуть бути несиметричними. Тому, дійсно, отримати птицю з 2-ма симетричними щіточками - це шанс, якщо не 1 із 100, то достатньо малий. І що ж на виході? Щоб отримати хорошу, якісну ВИСТАВКОВУ птицю потрібно немало попрацювати. Але... її ніхто не може оцінити. Виставок у нас нема, продати її особливо дорожче від інших, не можна. Ну пахав все літо, виростив виставкову птицю, далі що? Потішив своє его:) І все...:) Інша справа, наприклад, амераукана... Ніяких проблем ні зі стрижкою, ні із щіточками... Завів курей, сип їм їсти і яйця вибирай. Якщо ще колір стабільний, без розщеплення, то отримаєш точно таке ж потомство, як батьки. А якщо напишеш в оголошенні про продаж яйця чарівну фразу "птиця привезена яйцем з ...(назва країни), то можна ставити будь-яку ціну на яйце і не паритись особливо...:) А араукана що? "Геморой" один... Тому я й не раджу нікому заводити араукану...
    Nina Nina и олег 59 нравится это.
  6. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    9.186
    Баллы:
    113
    Збираюсь цього року прощатись із голубою, чорною і зозулястою арауканою. Птиця непоганої якості, частина стада - виставкова, яку не соромно було б вивезти і на якусь іноземну виставку. Хто хоче собі араукану цих кольорів, можна буде протягом сезону придбати щось, бо, підозрюю, протягом найближчих 2-х років вона "розчиниться" в Україні, як "розчинилось" багато чого цікавого і доведеться знову везти "звідти". Залишу, поки що, дикого окрасу, спробую зробити качкокрилу і жовту. Із жовтою, поки що, повний провал - 3,4 кг півень, якого я показував на фото, не дає оплоду. Причому бачу, що курей парує. Мабуть не треба було показувати, а спочатку взяти курчат:) Ну нічо, поставив до курок його сина, трохи менший, але теж такого ж окрасу. Подивимось, повинно вийти.
    олег 59 нравится это.
  7. danyou

danyou Форумчанин

Симпатии:
    46
    Баллы:
    13
    Здравствуйте. Вот мои арауканы. 4 петушка и 2 курочки получилось, у одного голубого петушка пальчики на одной ноге искривились. Переселила их в домик.[​IMG] [​IMG]
  8. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    9.186
    Баллы:
    113
    Такі великі вже... А що пальці викривились... навіть не знаю, як це коментувати, в мене не було ніколи...
    олег 59 нравится это.
  9. danyou

danyou Форумчанин

Симпатии:
    46
    Баллы:
    13
    Арауканчики дуже гарні. Але все ж дикі по будиночку літають, або в куток забиваються. Пальчики півника не дуже турбують, ходить нормально.[​IMG] [​IMG]
  10. Діма 7

Діма 7 Ветеран форума

Симпатии:
    1.711
    Баллы:
    113
    В мене з такою ногою є курочка. Живе, несе яйце... Напевно, цього півника не варто залишати на племя, у Вас є з чого вибрати:)