• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Бункерна годівниця для курей

Сергій

Ветеран форума
Вирішив створити таку тему, бо питання виникло в темі обладнання для вирощування перепелів, а той, кого цікавить таке для курей, може там не знайти цю інформацію.

Сергій

Ветеран форума
Відповідь. Поміщаю тут фото бункерної годівниці для курей. Розробка моя, виконання моє, випробовування моє. Працює. Рекомендую. Годівниця виконує 2 функції: підсипає весь час корм для курей і (для мене це важливо) не дозволяє його розсипати. Я пробував використовувати заводську годівницю з пластмаси, що нагадує перевернуте відро, думаю, у когось вона є на хазяйстві - вигрібають корм. Можливо, якщо б підвісити, то менше або взагалі б не вигрібали, але вушка там нема, а коли стоїть - вигрібають. Отже, фото:IMG_3420.JPG
IMG_3421.JPG

Сергій

Ветеран форума
Опис. Годівницю можна умовно поділити на 2 частини: бункер, де міститься корм і лоток, в який він висипається. Почнемо з лотка. Ширина його 10 см, висота 10 см, довжину годівниці і її висоту в цілому кожен визначає сам відповідно до своїх побажань (кількості курей, бажаної частоти їх годівлі), а також об'єктивних реалій: якщо ця годівниця стоїть в клітці, то, звичайно, її не зробити більшою від висоти клітки. Як видно на фото, в лотку з боку курей завернутий край (2 см), щоб попередити вигрібання корму. З такої годівниці можна годувати курчат десь з 2-3-тижневого віку і до дорослого стану. Та, що на фото, годівниця довжиною приблизно 60 см і десь такої ж висоти. Якщо треба, зніму точні розміри. Корму туди входить більш ніж відро за 1 завантаження, але я стільки не сиплю, за раз заповнюю годівницю десь на 1/3. Справа в тому, що, не знаю як в кого, а в мене кури їдять спочатку крупні гранули корму, потім дрібніші. А фракції, що нагадують пісок, можуть лежати довго в годівниці. Туди потрапляє якась волога, часом послід і той корм починає пліснявіти. Це не єсть хорошо. Тому я завантажую годівницю днів на 3, щоб потім кури (курчата) "вилизували" її. Якраз вчора й був такий день (верхнє фото). Далі годівниця завантажується знов, кури спочатку товпляться біля неї, щоб наїстись, але потім 3 дні ніякої черги нема. Через це фронт годівлі для такої годівниці не важливий, але й не можна (на мою думку) робити нормування годівлі, корм у годівниці лежить весь час.

Сергій

Ветеран форума
Поїхали далі. Важливий матеріал, з якого зроблено годівниця. Бажано, щоб вона була зроблена з металу, комбінована (як у мене), з іншого матеріалу, який має гладку поверхню. Справа в тому, що якщо всередині гранульований корм, то матеріал виготовлення годівниці не має особливого значення. Якщо ж корм саморобний на основі розмеленого зерна, то при недостатньо активному поїданні він буде злежуватись в годівниці і також чіплятись за її стінки. І може таке бути, що годівниця повна, а кури голодні. В мене колись таке було з перепелами - став їх відгодовувати молотою кукурудзою, дивлюсь - годівниця повна, все гаразд. А зазирнув у клітку (клітка на самому нижньому ярусі була), а там перепела ледве з голоду не помирають. Ще одне. Частота годівлі. Можна ж зробити годівницю таку велику, щоб завантажити туди корму відразу на місяць і далі собі куритиcigarpng Але це теж не добре. Тоді вийде, що кури будуть слабо його поїдати (в % до запасу) і корм буде злежуватись і псуватись.

Mihalich61

Ветеран форума
Відповідь. Поміщаю тут фото бункерної годівниці для курей. Розробка моя, виконання моє, випробовування моє. Працює. Рекомендую.
Так Сергій , чиЧас подготовлюсь и будут лететь помидоры , как бы взгляд со своей (моей) колокольни.

Сергій

Ветеран форума
Далі. Бункер. Ширина його у мене десь 12 см. Це диктується (у мене) шириною дошки, яка йде на бокову стінку. Товщина тієї дошки десь 1,5 см - тонша буде розколюватись від цвяхів, товстіша просто робить важчою годівницю. Висота від дна лотка до края бункера, з якого сиплеться корм - 1,5-2 см, ширина прорізі, через який корм сиплеться - десь 2 см. Я бачив, що верхній край бункера роблять скошеним, щоб кури там не сиділи і не гадили. Я цим особливо не заморочуюсь, на 12 см ширині біля стінки вони й так особливо не сидять, це в цьому році курчата бентамок спочатку пробували там ночувати, поки менші були. Зате за рахунок похилої кришки не використовується до 50% об'єму бункеру, тоді треба збільшувати ширину годівниці. Кришка даної годівниці зроблена з фанери, 2 поперечні рейочки з нижнього боку кришки не дозволяють курям скидати її з годівниці, верх видно на фото. За допомогою 2-х вушок годівниця прикручена до стінки клітки. Кришка без завісів, просто знімається, мені це зручно. Ось, по опису і все, якщо ще щось цікавить, питайте.

Новые сообщения

Пользователи онлайн

Сейчас на форуме нет ни одного пользователя.

Статистика форума

Темы
1,325
Пользователи
1,989
Новый пользователь
5954
Сверху