• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Форма і генотип гребеня курей

Сергій

Ветеран форума
Це якщо ми знаємо до енного покоління генетику їх гребенів (наприклад якщо схрестити легорна з віандотом) тоді зрозуміло - схемки і буквочки будуть працювати. А Якщо взяти ситцеву курку де не те що не зрозуміло які гребені намішані, а навіть не зрозуміло які породи там намішані(шия від орловських, гребінь від брами, ноги від сусекса, попка від родайленда, тулуб і куций задертий хвостик від юрловських) як тоді бути з тими схемками...?;)
Схемки будуть працювати. Якщо вміти ними користуватись. Нам не потрібно знати ніяких родоводів, що, коли і ким було намішано. Нам потрібно знати лише одне - гомозигота перед нами чи гетерозигота. Все. Знаючи це, ми можемо далі прогнозувати подальші схрещування. Справа в тому, що практично всі ознаки успадковуються НЕ ЗАЛЕЖНО ОДНА ВІД ОДНОЇ. Тобто колір і довжина плюсен ніяк не залежить від форми і величини гребеня. Тому треба працювати з кожною ознакою окремо. Зараз ми говоримо ЛИШЕ ПРО ГРЕБЕНІ. Моделюємо ситуацію: у нас є стадо курей з розовидними і листовидними гребенями. А ми хочемо лише з одним типом. Якщо ми хочемо з листовидним - все просто: відділяємо в одну групу курей і півнів з листовидним гребенем і отримуємо від них потомство. Воно буде ЛИШЕ з листовидним гребенем, ніякого іншого гребеня не буде (як писала Алла Василівна). Чому? Бо листовидний гребінь - це завжди гомозигота. Там розщеплення ніякого не буде. Складнішим завданням виявиться, якщо ми захочемо створити групу курей лише з розовидними гребенями. Бо в нашому стаді будуть як гомозиготи, так і гетерозиготи по гребеню, але зовні вони всі матимуть розовидний гребінь. Тому простим відділенням курей з розовидним гребенем ми це завдання не виконаємо, бо в стаді завжди будуть гетерозиготи, які, при схрещування між собою, даватимуть курей з листовидним гребенем. Це буде тримати так довго, як довго ми розводитимо цих курей "в собі". Що ж нам робити? Виявити в стаді гетерозигот і усунути їх від розмноження. Як? Спочатку вичисляємо півнів, це легше. Уявимо, що у нас є 5-6 півнів з розовидним гребенем. Ставимо одного з них на курок з листовидними гребенями. Дивимося, яке буде потомство. Якщо із всіх курчат від цього схрещування буде хоча б 1 з листовидним гребенем - півень гетерозигота. Від півня гомозиготи по розовидному гребеню і курок з листовидним гребенем курчата мають бути всі з розовидним гребенем. Так ми перевіряємо півнів. Знаходимо гомозигот по гребеню. Або не знаходимо. Може бути, що всі 6 півнів будуть гетерозиготами. Але, зате ми розуміємо, хто перед нами. Так само перевіряємо курок. Тільки там вже індивідуально - ставимо півня з листовидним гребенем до курки з розовидним і дивимось потомство. Це довго, нудно, але іншого шляху нема. Коли ми вирахуємо гомозигот по гребеню в нашому стаді, формуємо з них сім'ю і беремо потомство лише від них. Все. Одну ознаку зробили, далі всі нащадки цих курей матимуть лише розовидний гребінь. Якщо ні - починаємо все спочатку, десь ми пропустили гетерозиготу.
 

Сергій

Ветеран форума
Переглянути вкладення 25340
Я б записувала можливі комбінації таким чином, мені здається так візуально більш зрозуміло, бо багато хто не розуміє навіщо малювати ті решітки і комбінації. А так зрозуміло які гени взагалі впливають на гребінь (заштрихований рядок), що ми бачимо візуально у курки і півня і що може бути прихованим а можливо й ні.
Та ні... Нам же треба не те, які гени взагалі впливають на гребінь, а те, який гребінь ми отримаємо від схрещування тієї чи іншої пари. От для того ті решітки потрібні.
 

irena24

Активный форумчанин
Третій раз перечитала і дійшло чому листовидний гребінь це лишень гомозигота:rolleyes:.. але ще таке питання курка і півень мають обоє по 2 гени чи у курки є лишень 1 ген? Тобто ці гени форми гребеня пов'язані із статтю чи є якийсь інший механізм того що у півнів більш виражений гребінь?
 

Сергій

Ветеран форума
Третій раз перечитала і дійшло чому листовидний гребінь це лишень гомозигота:rolleyes:.. але ще таке питання курка і півень мають обоє по 2 гени чи у курки є лишень 1 ген? Тобто ці гени форми гребеня пов'язані із статтю чи є якийсь інший механізм того що у півнів більш виражений гребінь?
Все, про що я писав, це - різні алелі одного гена. В соматичних клітинах їх по 2, в статевих - по 1. І у курки і у півня. Статеві відмінності у розмірі гребеня між куркою і півнем - вторинні статеві ознаки, залежать від кількості статевих гормонів. У кастрованих півнів гребені розвинені значно слабше, ніж у некастрованих.
 
Останнє редагування:

TOTI

Активный форумчанин
У меня в одной новой семье Билефельдеров(из яиц) получился один петух с ореховидным гребнем.Это,если я не угадаю какого именно с листовидным оставить,в след. поколении все равно могут проявится петухи с ореховидным гребнем?Или я уже запуталась?Наверно надо смотреть чи он доминантный.:)
 

Сергій

Ветеран форума
У меня в одной новой семье Билефельдеров(из яиц) получился один петух с ореховидным гребнем.Это,если я не угадаю какого именно с листовидным оставить,в след. поколении все равно могут проявится петухи с ореховидным гребнем?Или я уже запуталась?Наверно надо смотреть чи он доминантный.:)
Нєєє... На листовидних можна не гадати, залишайте будь-якого. Іншої форми гребеня він не дасть.
 
  • Нравится
Реакції: TOTI

irena24

Активный форумчанин
Табличка схрещення 2х листовидних (якщо ви не знаєте що там по предках)
----- приховано півень _________________bd____he
Півень листов.____________p+__r+__d+__Bd+__He+
Курка листов._____________p+__r+__d+__ Bd+ __He+
------приховано курка___________________bd____he
Тобто, серед можливих комбінацій візуально може бути лишень листовидний з зубцями. Можливо якщо є приховані he чи bd у обох батьків по генах He+/he або Bd+/bd (візуально листовидний) то може вилізти листовидний без зубців (he/he) чи взагалі відсутність гребеня (bd/bd), але аж ніяк не горіховий (Сергій ще не писав про горіховий, він, думаю, уточнить потім, але я так розумію що у формуванні горіху має бути чи то P чи то R), бо генів P та R немає точно, вони домінантні і не можуть бути прихованими. Якщо з привозного яйця виліз горіх то у когось з батьків мав бути не листовидний, якщо ви берете в розведення лишень листовидний то горіха не вилізе ніяк.
П.с.Тому в практичних питаннях чому вилізло те чи інше і що буде коли звести таке з таким, мені більше подобається такий запис таблички коли видно всі гени гребеня і одразу зрозуміло що може вилізти а що ніяк.
 
Останнє редагування:

Сергій

Ветеран форума
Табличка схрещення 2х листовидних (якщо ви не знаєте що там по предках)
----- приховано півень _________________bd____he
Півень листов.____________p+__r+__d+__Bd+__He+
Курка листов._____________p+__r+__d+__ Bd+ __He+
------приховано курка___________________bd____he
Тобто, серед можливих комбінацій візуально може бути лишень листовидний з зубцями. Можливо якщо є приховані he чи bd у обох батьків по генах He+/he або Bd+/bd (візуально листовидний) то може вилізти листовидний без зубців (he/he) чи взагалі відсутність гребеня (bd/bd), але аж ніяк не горіховий (Сергій ще не писав про горіховий, він, думаю, уточнить потім, але я так розумію що у формуванні горіху має бути чи то P чи то R), бо генів P та R немає точно, вони домінантні і не можуть бути прихованими. Якщо з привозного яйця виліз горіх то у когось з батьків мав бути не листовидний, якщо ви берете в розведення лишень листовидний то горіха не вилізе ніяк.
П.с.Тому в практичних питаннях чому вилізло те чи інше і що буде коли звести таке з таким, мені більше подобається такий запис таблички коли видно всі гени гребеня і одразу зрозуміло що може вилізти а що ніяк.
Не буде там нічого приховано. Якщо є ген bd, то гребінь просто не виросте, як у бреди. Якщо є ген he, то буде лише 1 зубець у гребеня. Тому, якщо ми бачимо перед собою нормального півня (курку) з розвинутим гребенем із зубцями, то генотип там відомий і ніяких прихованих генів нема.
 
  • Нравится
Реакції: TOTI

irena24

Активный форумчанин
Не буде там нічого приховано. Якщо є ген bd, то гребінь просто не виросте, як у бреди. Якщо є ген he, то буде лише 1 зубець у гребеня. Тому, якщо ми бачимо перед собою нормального півня (курку) з розвинутим гребенем із зубцями, то генотип там відомий і ніяких прихованих генів нема.
Тобто, кури з He+/he які за фенотипом-листовидний з одним зубцем? А he/he взагалі без зубців?
І Bd+/bd які? Я так розумію що безгребеневі це bd/bd?
 

Новые сообщения

Користувачі в мережі

Зараз на форумі немає жодного користувача.

Статистика форуму

Теми
1,399
Дописи
110,195
Користувачі
2,292
Новий користувач
antonius
Угорі