• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Генетика и селекція різних порід курей

Vitaliy 123

Осваивается на форуме
Яку кількість курей Ви плануєте тримати? Або так: на яку кількість курей у Вас є ресурсів? Скільки порід хочете? Скільки молодняка за сезон зможете виростити? Від Ваших можливостей може залежити план Ваших подальших дій.
Для початку, напевне, заведу одну породу. Щодо кількості курей, то я не прагну великих масштабів, а хотів би мати розумний мінімум – тобто саме ту кількість, котрої буде достатньо для якісного утримання породи та одержання якісного інкубаційного яйця. Щодо можливостей, то можу утримувати близько 30 основних дорослих курей та підрощувати молодняк для оновлення стада в тій кількості, яка буде потрібна. Якщо виявиться, що для утримання породи достатньо, наприклад, 10-15 основних дорослих курей, то буду тримати саме цю кількість. А якщо, наприклад, виявиться, що 30 основних курей – це занадто мало для нормального чистопородного утримання птиці, то відкладу свій задум на потім.

Vitaliy 123

Осваивается на форуме
"створити .................. стадо, без розподілу на сім’ї, "

Вот с этих азов нужно начинать , только "НАВПАКИ" т.е в обратном направлении и понимании .
То есть, как я понял, можно создавать стадо, не разделяя на отдельные семьи? Только не совсем понял, что именно значит "в обратном направлении и понимании". Точнее, сами слова мне известны, а вот насчет того, как это должно выглядеть на практике, я пока не понял. Если Вас не затруднит, разъясните, пожалуйста, немного подробнее.

Юрій S

Активный форумчанин
"...спаривать по всевозможным вариантам", але потім все одно "подлить"... Хоча - кожен обирає свій шлях :)

serega UA

Moderator
Команда форума
Шановні птаховоди, дуже дякую за цінну інформацію та досвід, дуже цікаво читати написану вами інформацію! Хотілося б уточнити декілька моментів, думаю, очевидних для людей з досвідом, але не дуже зрозумілих для мене та інших новачків.

Тримаю я трохи курей вдома для невеликої кількості яєць. І виникло бажання зайнятись курами трохи серйозніше: тобто тримати 1-2 прості продуктивні породи в чистоті, щоб і самому приємно було, а також, щоб при нагоді можна було продати інкубаційне яйце/курчат іншим людям для утримання чи розводу. Почав міркувати над планом подальших дій і з самого початку виникають запитання щодо того, як розводити птахів без негативних наслідків інбридингу. Не хочеться діяти навмання, а як правильно – не знаю. Я напишу ті варіанти, котрі наразі є в моїй уяві і прошу їх прокоментувати, вказати на помилки в моїх роздумах та підказати, що вважаєте потрібним.

1) Купити 50-100 яєць, наприклад, Борківської Барвистої чи Полтавської Глинистої в інституті в Борках (на їх сайті вказано, що відправляють компаніями перевізниками). Наскільки я зрозумів, якщо придбати яйце у великому господарстві, то птахи, скоріше за все, будуть в не дуже близькому рідстві.(?) Пташки вилупляться та будуть рости. Згодом провести відбір по відповідним породі ознакам екстер’єру та сформувати з них 2-3 сім’ї. Чи можна розраховувати на те, що курчата від кожної з цих сімей будуть не зіпсовані інбридингом? Чи можна продати комусь це інкубаційне яйце або курчат із чистим сумлінням, або такий матеріал буде не якісним і не придатним для розповсюдження? В подальшому, як я розумію, проводячи відбір найкращих по продуктивності та екстер’єру потомків кожної сім’ї, треба зводити їх з потомками іншої сім’ї і таким чином «тасувати» у подальші роки, щоб кури, котрі приймають участь у відтворенні поголів’я, були в не дуже близькому рідстві між собою.(?)

2) Таким же чином купити яйця, але створити одну сім’ю чи стадо, без розподілу на сім’ї, залишаючи з потомства для розведення найкращих курочок. Раз на 6-12 місяців в тих же Борках купувати яйце тієї ж породи, вирощувати півнів та періодично замінювати в основному стаді старих півнів на нових. Чи буде генетично якісним та не зіпсованим інбридингом яйце та курчата при такому підході? Чи можна таку продукцію комусь продати з чистим сумлінням?

3) Купувати яйце в 2х різних продавців. З яйця першого продавця залишати підходящих курочок, з яйця 2-го продавця – залишати підходящих півників. З них створити стадо. Раз на рік купувати в тих же продавців яйце, інкубувати та додавати до стада молодих курочок (від 1го продавця) та півників (від 2го продавця), забираючи зі стада курей старше, наприклад 2х-3х років.

Дуже сподіваюся на ваші коментарі, думки, поради та критику і заздалегідь дякую!
Не треба боятися інбридингу. Полистайте форум.

Vitaliy 123

Осваивается на форуме

Сергій

Ветеран форума
Для початку, напевне, заведу одну породу. Щодо кількості курей, то я не прагну великих масштабів, а хотів би мати розумний мінімум – тобто саме ту кількість, котрої буде достатньо для якісного утримання породи та одержання якісного інкубаційного яйця. Щодо можливостей, то можу утримувати близько 30 основних дорослих курей та підрощувати молодняк для оновлення стада в тій кількості, яка буде потрібна. Якщо виявиться, що для утримання породи достатньо, наприклад, 10-15 основних дорослих курей, то буду тримати саме цю кількість. А якщо, наприклад, виявиться, що 30 основних курей – це занадто мало для нормального чистопородного утримання птиці, то відкладу свій задум на потім.
Основних курей можна тримати будь-яку кількість. Молодняка бажано виводити багато, щоб на наступний рік було з чого вибрати ось цих "основних курей". Чим більше виведете і виростите, тим краще. Потім із того молодняка вибираєте найкращих - і ву а ля :D

Новые сообщения

Пользователи онлайн

Статистика форума

Темы
1,360
Пользователи
2,095
Новый пользователь
54288
Сверху