• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Грюнлєгер

Сергій

Ветеран форума
Якщо видатна птиця, то птахофабрика сама наростить :)
Птахофабрики зазвичай не займаються цим. Вони завозять вже готове яйце чи молодняк. А виробництвом племінного матеріалу займаються інші організації.

serega UA

Moderator
Команда форума
Ранньоспілість належить до ознак з низьким ступенем успадкування і залежить від взаємодії "організм-середовище". Я намагаюсь відібрати курей, які слабо реагують на прояви середовища, але, які результати будуть - побачимо.
Тобто, якщо слідувати Вашій логіці, беремо курку наприклад джерса чи брами , робимо супер-пупер умови і вони занесуться в 4,5-5 місяців? Так?trollpng
Яйценоскість теж належить до ознаки з низьким коефіцієнтом успадкування (12-35%). І лише величина яйця належить до ознак з високим коефіцієнтом успадкування (60-74%).
Цікавить два питання:
Чому так вирішили?
І де Ви взяли оті відсотки? Хочу посилання на наукові джерела...

Сергій

Ветеран форума
Тобто, якщо слідувати Вашій логіці, беремо курку наприклад джерса чи брами , робимо супер-пупер умови і вони занесуться в 4,5-5 місяців? Так?trollpng
Навіть дивно, Сергію, що Ви задаєте такі питання... Ніби ж, не новачок у птахівництві... Ну добре, задаєте - відповім. Є генетично обумовлена ранньоспілість курей. Взагалі, все у них генетично обумовлене. Скажімо, вона складає 6 місяців. Але, це в певних умовах годівлі і утримання (температура зовнішнього середовища, тривалість світлового для і його динаміка). В цих (оптимальних) умовах курка зносить перше яйце і далі продовжує нестись. Якщо ж її 6 місячний вік припадає на несприятливі умови (низька температура, погана годівля, короткий світловий день, який щодня стає ще менший, наявність стресів), то вона може й не занестись у 6 місяців, а занестись у 7, 8 чи 9. Все залежить від того, наскільки організм курки реагує на дію зовнішнього середовища. Це і є взаємодія "організм-середовище". Зміною умов середовища ми можемо дістати з курки лише те, що у ній закладено генетично, ні більше, ні менше. Якщо генетично курка має занестись у 8 місяців, то що б ми не робили, у 4 вона не занесеться. І це не моя логіка, люди це досліджували, я просто ділюсь. І сам я багато разів це спостерігав, тільки статистики не вів.

Сергій

Ветеран форума
Цікавить два питання:
Чому так вирішили?
І де Ви взяли оті відсотки? Хочу посилання на наукові джерела...
Це не я вирішив. Це я взяв з відкритих інтернетських джерел. Якщо Ви не знайшли цієї інформації, це зовсім не означає, що її нема. Зокрема, звідси:
Кочиш И. И., Петраш М. Г., Смирнов С. Б. К 75 Птицеводство. — М.: КолосС, 2003. — 407 с: ил. — (Учебники и учеб. пособия для студентов высших учебных заведений). ISBN 5-9532-003S-2,

Там, на жаль, нема списку літератури, але в тексті є посилання на авторів досліджень і рік, думаю, можна знайти. А якщо дістати цей підручник в паперовому вигляді, то там є і список літератури.

Ну і ще декілька джерел вже з іншого ресурсу, на жаль, нема в тексті посилань на них, а є лише в кінці перелік літератури, тож з якої саме книги взяті коефіцієнти, не скажу.
1. Айала Ф., Кайгер Дж. Современная генетика: В 3-х том. Пер. с англ. – М.: Мир, 1987.

2. Генетика / Е.К.Меркурьева, З.В.Абрамова, А.В.Бакай и др. – М.: Агропромиздат, 1991. – 446 с.

3. Генетические основы селекции животных / В,Л,Петухов и др. – М.: Агропромиздат, 1989. – 448 с.

4. Екимова А.Н. и др. Цитологические основы наследственности: Учебно-методич. Пособие.- Оренбург,1999. – 101с.

5. Карманова Е.П. Практикум по генетике / Е.П. Карманова, А.Е.Болгов; ПетрГУ. – Петрозаводск, 2004. – 204 с.

6. Петухов В.Л. и др. Ветеринарная генетика. – М.: Колос, 1996.- 384 с.

7. Сельскохозяйственная биотехнология: Учеб. / В.С.Шевелуха и др. – М.: Высш. Шк., 1998. – 416 с.

8. Стент Г., Кэлиндар Р. Молекулярная генетика: Пер. с англ. – М.: Мир, 1981. – 646с.

9. Шмайлов Виктор Витальевич. Конспекты лекций по генетике сельскохозяйственных животных.

У мене є ще й третє джерело, але, думаю, цих двох буде достатньо.

Новые сообщения

Пользователи онлайн

Сейчас на форуме нет ни одного пользователя.

Статистика форума

Темы
1,374
Пользователи
2,118
Новый пользователь
Edja
Сверху