• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Грюнлєгер

Сергій

Ветеран форума
Якщо видатна птиця, то птахофабрика сама наростить :)
Птахофабрики зазвичай не займаються цим. Вони завозять вже готове яйце чи молодняк. А виробництвом племінного матеріалу займаються інші організації.
 

serega UA

Moderator
Команда форума
Ранньоспілість належить до ознак з низьким ступенем успадкування і залежить від взаємодії "організм-середовище". Я намагаюсь відібрати курей, які слабо реагують на прояви середовища, але, які результати будуть - побачимо.
Тобто, якщо слідувати Вашій логіці, беремо курку наприклад джерса чи брами , робимо супер-пупер умови і вони занесуться в 4,5-5 місяців? Так?trollpng
Яйценоскість теж належить до ознаки з низьким коефіцієнтом успадкування (12-35%). І лише величина яйця належить до ознак з високим коефіцієнтом успадкування (60-74%).
Цікавить два питання:
Чому так вирішили?
І де Ви взяли оті відсотки? Хочу посилання на наукові джерела...
 

Сергій

Ветеран форума
Тобто, якщо слідувати Вашій логіці, беремо курку наприклад джерса чи брами , робимо супер-пупер умови і вони занесуться в 4,5-5 місяців? Так?trollpng
Навіть дивно, Сергію, що Ви задаєте такі питання... Ніби ж, не новачок у птахівництві... Ну добре, задаєте - відповім. Є генетично обумовлена ранньоспілість курей. Взагалі, все у них генетично обумовлене. Скажімо, вона складає 6 місяців. Але, це в певних умовах годівлі і утримання (температура зовнішнього середовища, тривалість світлового для і його динаміка). В цих (оптимальних) умовах курка зносить перше яйце і далі продовжує нестись. Якщо ж її 6 місячний вік припадає на несприятливі умови (низька температура, погана годівля, короткий світловий день, який щодня стає ще менший, наявність стресів), то вона може й не занестись у 6 місяців, а занестись у 7, 8 чи 9. Все залежить від того, наскільки організм курки реагує на дію зовнішнього середовища. Це і є взаємодія "організм-середовище". Зміною умов середовища ми можемо дістати з курки лише те, що у ній закладено генетично, ні більше, ні менше. Якщо генетично курка має занестись у 8 місяців, то що б ми не робили, у 4 вона не занесеться. І це не моя логіка, люди це досліджували, я просто ділюсь. І сам я багато разів це спостерігав, тільки статистики не вів.
 

Сергій

Ветеран форума
Цікавить два питання:
Чому так вирішили?
І де Ви взяли оті відсотки? Хочу посилання на наукові джерела...
Це не я вирішив. Це я взяв з відкритих інтернетських джерел. Якщо Ви не знайшли цієї інформації, це зовсім не означає, що її нема. Зокрема, звідси:
Кочиш И. И., Петраш М. Г., Смирнов С. Б. К 75 Птицеводство. — М.: КолосС, 2003. — 407 с: ил. — (Учебники и учеб. пособия для студентов высших учебных заведений). ISBN 5-9532-003S-2,

Там, на жаль, нема списку літератури, але в тексті є посилання на авторів досліджень і рік, думаю, можна знайти. А якщо дістати цей підручник в паперовому вигляді, то там є і список літератури.

Ну і ще декілька джерел вже з іншого ресурсу, на жаль, нема в тексті посилань на них, а є лише в кінці перелік літератури, тож з якої саме книги взяті коефіцієнти, не скажу.
1. Айала Ф., Кайгер Дж. Современная генетика: В 3-х том. Пер. с англ. – М.: Мир, 1987.

2. Генетика / Е.К.Меркурьева, З.В.Абрамова, А.В.Бакай и др. – М.: Агропромиздат, 1991. – 446 с.

3. Генетические основы селекции животных / В,Л,Петухов и др. – М.: Агропромиздат, 1989. – 448 с.

4. Екимова А.Н. и др. Цитологические основы наследственности: Учебно-методич. Пособие.- Оренбург,1999. – 101с.

5. Карманова Е.П. Практикум по генетике / Е.П. Карманова, А.Е.Болгов; ПетрГУ. – Петрозаводск, 2004. – 204 с.

6. Петухов В.Л. и др. Ветеринарная генетика. – М.: Колос, 1996.- 384 с.

7. Сельскохозяйственная биотехнология: Учеб. / В.С.Шевелуха и др. – М.: Высш. Шк., 1998. – 416 с.

8. Стент Г., Кэлиндар Р. Молекулярная генетика: Пер. с англ. – М.: Мир, 1981. – 646с.

9. Шмайлов Виктор Витальевич. Конспекты лекций по генетике сельскохозяйственных животных.

У мене є ще й третє джерело, але, думаю, цих двох буде достатньо.
 

Новые сообщения

Пользователи онлайн

Сейчас на форуме нет ни одного пользователя.

Статистика форума

Темы
1,374
Сообщения
108,784
Пользователи
2,118
Новый пользователь
Edja
Сверху