• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Група ризику, або професійні хвороби працівників тваринницької галузі

DNK

Ветеран форума
Постійний контакт з тваринами або тваринницькою продукцією наражає на додаткову небезпеку у вигляді хвороб тварин, якими може хворіти і людина.
Тому відкриваю дану тему, щоб "знати ворога в лице" і не наражити себе і ближніх на небезпеку.
 
Останнє редагування:

DNK

Ветеран форума
Зараз читаю цікаву книгу і один з розділів мене дуже засмутив. Але краще володіти ситуацією, адже гірка правда краща за незнання.
Небазпека тваринних вірусів (зокрема вірусу Марека птиці) для життя і здоров'я людини:

a1.jpg a205.jpg a206.jpg a207.jpg a208.jpg
 
Останнє редагування:

Сергій

Ветеран форума
Дякую, Діма. Я так і думав, що загнусь від курей - впаду із стільця під час їх годування або захворію чимось:) Щодо вищевикладеного матеріалу... То в останньому абзаці написано:""Роль онкогенних вірусів сільськогосподарських тварин у розвитку раку людини залишається невизначеною". Тому, поки що, можна спати спокійно.:) Як людина, яка колись вивчала вірусологію, хочу нагадати: 30-хвилинне кип'ятіння інактивує будь-який вірус. Будь-який. Здоров'я всім, особливо працівникам ланів і ферм:) До речі, рослини теж уражуються великою кількістю вірусів.
 

DNK

Ветеран форума
...То в останньому абзаці написано:""Роль онкогенних вірусів сільськогосподарських тварин у розвитку раку людини залишається невизначеною". Тому, поки що, можна спати спокійно.:) Як людина, яка колись вивчала вірусологію, хочу нагадати: 30-хвилинне кип'ятіння інактивує будь-який вірус. Будь-який. ...
Воно то так, але у мене є товариш, який любить вялене сире куряче м'ясо. Поки імунна в порядку, то справляється. У кожній людині достатньо чинників, які можуть вилізти в серйозну болячку при збої імунної системи, наприклад при сильному стресі.
Тому треба берегти нерви і намагатись везти здоровий спосіб життя, тоді організм сам справиться з вірусами.
Але! Є ще поняття вірусного навантаження. Тобто селянин, який має невелике підсобне господарство, котика і собаку, отримує невелику кількість вірусів, організм справляється з їх пригніченням, тобто, можливо це працює, як прививка.
А от працівник промислової птахоферми, чи м'ясник має зовсім інший вірусний пресинг і ризики захворіти зростають в рази.
Може й нагнітають страху, але бездумно ризикувати, перевіряючи гіпотези на собі, теж не потрібно.
Як людина, яка колись вивчала вірусологію, ....... До речі, рослини теж уражуються великою кількістю вірусів.
Я колись задавався таким питанням і не знайшов інформації щодо існування вірусів, які можуть вражати і рослин і тварин. Навпаки пишуть, що таких не існує. Якщо не розглядати лабораторні методи генетичної інженерії.
А, Вам Сергію, як людині, яка вивчала вірусологію, відомі такі віруси?
 

DNK

Ветеран форума
Вдалося знайти таке, але звучить якось більш ніж сумнівно:

Первый вирус, поражающий и растений, и людей

15 Апр, 2010 06:04 0 6237 Интересные факты, Растения и насекомые, Болезни

Известно, что вирус может передаваться от животных к людям, но можно ли заразиться вирусом от растений? Дидье Рауль из университета Средиземноморья в Марселе (Франция) считает, что вирус мягкого перца поражает людей.Если эти предположения будут доказаны, то в мире впервые заговорят о "растительном" вирусе у людей.

Регулярно в человеческих фекалиях находятся вирусы растений, и это, в принципе, означает, что они инфицированы. Дидье Рауль провел опрос 304 человек, спросив, как часто они страдают от лихорадки, болей в животе и раздражений кожи. Из 304 пациентов 21 подтвердили у себя наличие этих симптомов.

Однако далеко не все согласны с ученым из Марселя. Вирусолог из университета Тулейна в Новом Орлеане (США) Роберт Гарри утверждает, что этому вирусу не хватает биохимического ключа, необходимого для проникновения в клетку. Следовательно, он не может заразить ткани человека. Кроме того, все эти якобы проявляемые симптомы весьма обобщены, считает Гарри.

Дидье Рауль все же настаивает на своем. Он отмечает, что его наблюдения, возможно, говорят не о поражении клеток человека вирусом, как таковым, а о случайном вмешательстве рибонуклеиновых кислот (РНК) вируса в функции РНК человека. Группа ученых во главе с Дидье Раулем в настоящее время в поисках более прямых доказательств того, что этот вирус в состоянии заразить человека.
Как бы то ни было, выглядит это больше как биологическая причуда, нежели закономерность, известная при эволюции болезней растений, поражающих животных.


https://www.infoniac.ru/news/pervii-virys-porajaiushii-i-rastenii-i-liudei.html
 

Mihalich61

Ветеран форума
Вдалося знайти таке, але звучить якось більш ніж сумнівно:
Может немного не в тему , но растение и человек , как то присутствуют.
Так вот , обычное растение - ТАБАК.
Нет-нет, никакой антитабачной кампании!
Обычные продаваемые сигареты и табак вырощенный собственноручно ООооочень отличаются.
Некоторые части растения, в особенности листья, содержат алкалоиды анабазина и никотина. Оба химических соединения токсичны. Имитируя эффект ацетилхолина (чем-то похожий на эффект от адреналина), никотин действует на вегетативную нервную систему. Если поесть листьев табака, можно погибнуть. Не стоит столь иронично относиться к фразе «капля никотина убивает лошадь»: 50 мг токсичного вещества может привести к легочной недостаточности и вызвать паралич. Каждому курившему хоть раз табак человеку знакомо воздействие никотина в малых дозах — учащенное сердцебиение, повышенное давление, порой легкая тошнота и головокружение. В одной сигарете содержится порядка 3 мг никотина, поэтому все эти симптомы создают скорее ощущение бодрости, нежели отравления.

Существует и никотин в жидком виде: маслянистая жидкость желтоватого или коричневого цвета. Чайная ложка такого «масла» может убить взрослого человека, а капли вещества на кожу достаточно, чтобы вызвать отравление организма. Любопытно, что жидкий никотин используют для средств, травящих насекомых, и — задумайтесь! — для электронных сигарет.

Хоть и сам курю , а такое выдал , аж самому не по себе стало.
 

Сергій

Ветеран форума
Я колись задавався таким питанням і не знайшов інформації щодо існування вірусів, які можуть вражати і рослин і тварин. Навпаки пишуть, що таких не існує. Якщо не розглядати лабораторні методи генетичної інженерії.
А, Вам Сергію, як людині, яка вивчала вірусологію, відомі такі віруси?
На той час, коли я вчився (закінчив університет у 1991 році) нам нічого не розповідали про такі віруси. Ми вивчали кожні віруси окремо - віруси тварин і людини, віруси рослин, бактеріофаги (віруси бактерій) тощо. Яка ситуація на сьогоднішній день, не знаю. Але я б не брав би так далеко - паразитування вірусів рослин на тваринах. Справа в тому, що віруси не завжди вражають навіть всіх особин виду, на якому паразитують. Це ми бачимо на тваринах, яких тримаємо, але більш яскравий приклад - епідемії, що косили людство в минулому. Та ж віспа. Не всі навіть хворіли, а з тих, хто хворів, не всі помирали. У тварин і рослин сильно відрізняється метаболізм і щоб був такий універсальний вірус, який проникав би в будь-яку клітину... Це навряд чи... Ці пристосування розвивались протягом мільйонів років...
 

Сергій

Ветеран форума
Вдалося знайти таке, але звучить якось більш ніж сумнівно:

Регулярно в человеческих фекалиях находятся вирусы растений, и это, в принципе, означает, что они инфицированы.
Це може означати, що люди харчуються враженими вірусами рослинами. Ось якби віруси рослин були знайдені в клітинах людини, тоді - да. Дідьє Рауль, на мою думку, хоче просто привернути увагу до своїх досліджень і під цю тему "зрубати бабла". Якщо знайде того, хто це фінансуватиме.
 

Сергій

Ветеран форума
Может немного не в тему , но растение и человек , как то присутствуют.
Так вот , обычное растение - ТАБАК.
Нет-нет, никакой антитабачной кампании!
Обычные продаваемые сигареты и табак вырощенный собственноручно ООооочень отличаются.
Відрізняються тому, що у складі цигарок, що продаються, нема тютюну. Або майже нема. Ота начинка, яку курці вважають тютюном - подрібнений і вимочений у різних смолах папір. З цього ніхто не робить зараз секрету. До речі, про цигарки "Мальборо". Мальборо були одні із багатьох дрібних виробників цигарок. До того часу, поки не винайшли своє "ноу-хау" - вимочували подрібнене листя тютюну у коров'ячій сечі. За рахунок цього цигарки значно швидше "вставляли", ніж інші і виробники набули популярності. Секрет виробництва своїх цигарок вони довго не розкривали. Зараз, я думаю, для вимочування подрібненого паперу використовуються вже інші речовини, а тоді було так:)
 

strannik9211

Ветеран форума
Существует и никотин в жидком виде: маслянистая жидкость желтоватого или коричневого цвета. Чайная ложка такого «масла» может убить взрослого человека, а капли вещества на кожу достаточно, чтобы вызвать отравление организма. Любопытно, что жидкий никотин используют для средств, травящих насекомых, и — задумайтесь! — для электронных сигарет.

Хоть и сам курю , а такое выдал , аж самому не по себе стало.
Жидкость для вэйпа составляю сам, соответственно никотин покупаю, всегда предупреждают, что бы смешивал в перчатках, но как-то игнорировал и однажды попало на руку... ощущения были ещё те...
 

Користувачі в мережі

Зараз на форумі немає жодного користувача.

Статистика форуму

Теми
1,398
Дописи
110,193
Користувачі
2,291
Новий користувач
Stefanseno
Угорі