Как и чем вакцинировать цыплят в домашних условиях?

Анютик

Активный форумчанин
Авжеш.:(І ще треба прослідкувати щоб в ветзакладі Вам видали ампулу з посудини Дюара.nailbiting;:;:
Интересно а сколько эта вакцина может находится без этой посудины?
Посмотрев цену на них мне и вакцинировать перехотелось .bawlingpngfacepalm
 

PAVA

Moderator
Команда форуму
Интересно а сколько эта вакцина может находится без этой посудины?
Посмотрев цену на них мне и вакцинировать перехотелось .bawlingpngfacepalm
ЇЇ не можна зберігати інакше як в замороженому виді.Правда є 2 години від часу розморозки і додавання розчинника,стільки вона ще активна.Тобто,купуєте,готуєте розчин і вакцинуєте-це все треба зробити на протязі 2-х годин.
 

irena24

Активный форумчанин
Я бачу необхідність вакцинувати від НьюКасла, тому що там серед молодняка заражається до 100% і летально до 90%. Серед дорослої птиці - заражається до 70%, летально до 30%. Вірус дуже поширений (горобцями, гризунами, деякими комахами) і є значні ризики втратити всіх курчат. Лікування немає (хіба народні методи сумнівної ефективності які врятують тих же 10% курчат які і так середньостатистично виживають). Крім того ціна в 20 грн/50 доз і легко застосувати вакцину.
В Марека заражуваність залежить від форми хвороби від 30 до 70%, летальність залежить від віку птиці, умов утримання, породи (м'ясні кажуть менш чутливі ніж яєчні) -від одиничних випадків до 60%. Тобто шкоди від марека значно менше, а вакцина дорожча (я зустрічала 2 роки тому від 120 грн/250 доз) і треба саме колоти саме протягом рахованих годин після виводу, потім уже пізно, встигнуть заразитися). Марека заражаються від перехворівшої птиці, інкубяйця від неї ж і коли є інкуб.період. Тобто якщо ваша птиця тримається більш-менш закрито від дикої птиці, ви не ігноруєте правила безпеки при купівлі птиці і т.д і у вашому господарстві марека раніше не було, то з'явитися у цієї хвороби, шансів досить мало. Хвороба проявляється в 4-6 місяців, того немає потреби вакцинувати бройлерів чи швидких кросів. Бачу зміст вакцинувати якщо раніше у вас чи по сусідах уже були випадки марека і птиця особливо цінна.
Є ще й інші курячі вакцини, їх з 10ток є. Але інші хвороби так-сяк лікуються, там менша заражуваність і летальність, а ті одиниці які таки щось підчепили ідуть під топірець. Хіба що птиця дуже дорога і дуже цінна.
Траспортування і зберігання вакцин має забезпечити ветаптека, а вам мають продати в пакетику з льодом щоб донести додому, і попередити що використати протягом 4 год (мені говорили що можна 4 год і розводити можна у звичайному фіз.розчині)
 
Останнє редагування:

Сергій

Ветеран форума
Всем доброго времени суток, решил создать такую тему по скольку она меня волнует в плотную.
На птахофабриках при вирощуванні курчат проводять вакцинацію, здається, від 5 хвороб (приблизно). Причому неодноразово, бо імунітет, що утворюється після вакцинації, тримається всього декілька місяців. Але там зовсім інші об'єми і цілі вирощування. Якщо Ви плануєте виростити, скажімо, 20 курчат, то, якщо провести всі вакцинації за графіком, кури можуть вирости "золотими". Вирощування курчат при нинішніх цінах на корм і енергоносії і так недешево обходиться, а з вакцинаціями - тим більше. Тому, треба зважувати всі "за" і "проти". Якщо будете вирощувати якусь рідкісну дорогу птицю, то, може, це й виправдано, а якщо просто несучок... Кожен вирішує сам... Як альтернативний варіант - не купувати птицю на ринку. Можна купити недорогий інкубатор, або курку, схильну до насиджування (варіант - індичка) і отримати своїх курчат. Їх можна виростити без вакцинації і навіть без пропоювань. Але... хочете вакцинувати - пробуйте...
 

Користувачі в мережі

Зараз на форумі немає жодного користувача.

Статистика форуму

Теми
1,402
Дописи
110,234
Користувачі
2,308
Новий користувач
loritan
Угорі