• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Каролінська качка, або Каролінка

serega UA

Moderator
Команда форуму
karol_utka3.jpg Ряд - Гусеподібні
Родина - Качині
Рід/Вид - Aix sponsa

РОЗМІРИ
Довжина: 43-51 см.
Маса: селезень 650-700 г, качка 500-550 г.
Селезень каролінської качки у шлюбному наряді - дуже гарний птах із короткою шиєю і великим чубом на тім'ї. Сірувато-коричнева качка зовсім не схожа на свого партнера. Каролінські качки, як і мандаринки, гніздуються в дуплах або в спеціальних будиночках.
Харчування:
Більшу частину року каролінські качки харчуються водними рослинами і комахами, що літають побіля води, поденками й бабками. Далеко від берега качки годуються водоростями і відщипують частини рослин, що виступають над водою. На мілководді вони пірнають, щоб поживитися молодими пагонами і кореневищами рослин, а також безхребетними, що живуть на дні. Влітку каролінські качки ласують рачками й рибками, яких вправно виловлюють у воді дзьобами. Іноді качки у пошуках їжі виходять на сушу, де їдять опалі жолуді й каштани, а також равликів і навіть невеликих жаб.
Спосіб життя:
Каролінські качки, як суспільні птахи, більшу частину року живуть невеликими групами або зграями, що налічують до 300 птахів. Навесні зграї розпадаються, оскільки приходить сезон розмноження, і птахи поділяються на пари. Після того, як пташенята виростуть, каролінки знову об'єднуються у великі зграї.
У Північній Америці існують дві ізольовані популяції каролінських качок: західна та східна. Птахи обох популяцій зимують у південних районах ареалу, знову повертаючись навесні на північ. Каролінські качки живуть по берегах ставків та річок. Взимку їх можна зустріти також і на відкритій місцевості.
Розмноження:
Ранньою весною каролінські качки розбиваються на пари і летять до місць гніздування. Паруються птахи після прибуття до району гніздування. Ці качки не охороняють власні ділянки, і тому часто гніздуються поряд одна одної. Каролінки - це деревні качки, свої гнізда вони влаштовують у дуплах дерев.
Щоб до кладки не змогли підібратися хижаки, птахи вибирають дупла, розташовані на великій висоті. Каролінські качки гніздуються у природних дуплах, а також у покинутих гніздах дятлів і білок. За несприятливих обставин каролінські качки можуть гніздуватися навіть у тріщинах скель.
Багато гніздових територій цих птахів сьогодні перетворилися на житлові й сільськогосподарські райони, тому каролінським качкам нелегко знайти дуплисті дерева, які б були придатними для влаштування гнізда. В останні роки каролінки гніздуються також у спеціальних будиночках.
Качка й селезень живуть разом до квітня або травня, поки самка не відкладе яйця. Самець не бере участі у насиджуванні кладки й вирощуванні пташенят. Самка насиджує яйця протягом 28-30 днів. Пташенята, що вилупилися з яєць, у той самий день стрибають із дупла на землю. Разом з матір'ю каченята сходять на воду і вирушають на пошуки їжі.

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ
Каролінська качка широко розповсюджена в Північній Америці, де існують дві гніздові популяції - західна та східна.

 

cfif

Ветеран форума
был на выставке можно было взять не дорого но ночевал в городе а тягать их больше суток в коробке не решился(((
 

cfif

Ветеран форума
Та все как то получилось сумбурно с суетой и неожиданно.В город фактически ехали по делам поэтому даже по выставке галопом пробежали.
 

Користувачі в мережі

Зараз на форумі немає жодного користувача.

Статистика форуму

Теми
1,398
Дописи
110,182
Користувачі
2,291
Новий користувач
Stefanseno
Угорі