• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Легорн білий

Mihalich61

Ветеран форума
Дістав яйця легорна білого. Крупні. Від 61 до 84 г. В середньому - десь 73 г. . Чекаю.. Але, сподіваюсь, що щось таки буде з них...
Вес яйца обычно 55—58 г - ну где то может около 60 гр.
Наверное какие-то СПЕЦ или что то задумал ув. Сергій ;););)

Ishtvan

Активный форумчанин
Трохи передісторії по леггорну. Річ в тім, що у книзі за 1946 рік (Колхозное животноводство) описується комплектування поголів'я породи леггорн, яка на той час була найбільш розповсюдженою на теренах СРСР то ж при не великій вазі птиці (курі вагували 1, 8 - 2,0 кг, а півні близько 2,8 кг), при цьому автор зазначає, що саме леггорни
відрізнялися чудовою яйценоскістю та доброю вагою яєць з чисто білою скаралупою. Середня яйценоскість леггорнів була на рівні 150 яєць в рік, але передові радгоспи та колгоспи, що розводили цих курей, отримували ще більшу яйценоскість. То ж такий колгосп як " Красний партизан" отримував від кожної із 2500 несушок (породи леггорн) по 189 яєць на рік і завдяки цьому ферма давала 120 тис. рублів чистого прибутку.
Леггорни дуже рухливі курі, добре почуваються на вигулі а також знаходять для себе чимало корму, тому і потребують менше кормів з рук господаря, чим інша птиця.

Последнее редактирование:

Сергій

Ветеран форума
Трохи передісторії по леггорну. Річ в тім, що у книзі за 1946 рік (Колхозное животноводство) описується комплектування поголів'я породи леггорн, яка на той час була найбільш розповсюдженою на теренах СРСР то ж при не великій вазі птиці (курі вагували 1, 8 - 2,0 кг, а півні близько 2,8 кг), при цьому автор зазначає, що саме леггорни
відрізнялися чудовою яйценоскістю та доброю вагою яєць з чисто білою скаралупою. Середня яйценоскість леггорнів була на рівні 150 яєць в рік, але передові радгоспи та колгоспи, що розводили цих курей, отримували ще більшу яйценоскість. То ж такий колгосп як " Красний партизан" отримував від кожної із 2500 несушок (породи леггорн) по 189 яєць на рік і завдяки цьому ферма давала 120 тис. рублів чистого прибутку.
Леггорни дуже рухливі курі, добре почуваються на вигулі а також знаходять для себе чимало корму, тому і потребують менше кормів з рук господаря, чим інша птиця.
Легорни відомі ще задовго до 1946 року, а в СРСР їх завозили ще в 30-ті минулого століття. Що розводили в чистоті для отримання яєць, а півників роздавали (чи продавали) селянам для покращення поголів'я місцевих курей. Але, це - історія. Сучасний легорн зовсім не схожий на той, що був 100 років тому. Він, як і багато інших порід, розділився на виставкового і продуктивного. Виставковий гарніший :)

Сергій

Ветеран форума
Прочитавши сообщения в других темах - вопрос снимается с повестки дня.
Задум понятен - Только УДАЧИ.
Дякую:) Я вже вкотре кажу собі не займатись селекцією, але, все одно, зовсім не можу покинути цю справу:)

Сергій

Ветеран форума
Вес яйца обычно 55—58 г - ну где то может около 60 гр.
Наверное какие-то СПЕЦ или что то задумал ув. Сергій ;););)
Легорн, який несе яйце вагою 55 г мені не цікавий. Від слова "зовсім":) Власник казав, що його кури несуть яйця вагою 85 г. Мені було цікаво перевірити, чи правда це:) 85 г не було яєць, але, 84 були. Штук 3-4. Багато яєць середньої ваги 72-73 г. Правда, погана новина, із всіх яєць зараз залишилось інкубуватись лише 3. Решта - неоплод, пара штук завмерли на ранніх етапах. Але, я сподіваюсь отримати ще яєць:)

Юрій S

Активный форумчанин
Дякую:) Я вже вкотре кажу собі не займатись селекцією, але, все одно, зовсім не можу покинути цю справу:)
До речі, чи вірите ви у версію, що "шахматний легорн" вищепився з білого? ("The Exchequer variety of Leghorn has an unusual history, having developed spontaneously from a flock of White Leghorns in Scotland"). Чи таке справді могло статися тільки у 1904 р., коли білий легорн ще був "сирий" і тому вилізла кров якихось чорних предків? Це мене цікавить тому, що дехто називає білого і плямистого легорнів ідентичними за продуктивністю та витривалістю, а інші кольори - теплолюбивими і менш продуктивними.

Сергій

Ветеран форума
До речі, чи вірите ви у версію, що "шахматний легорн" вищепився з білого? ("The Exchequer variety of Leghorn has an unusual history, having developed spontaneously from a flock of White Leghorns in Scotland"). Чи таке справді могло статися тільки у 1904 р., коли білий легорн ще був "сирий" і тому вилізла кров якихось чорних предків?
Мармур з білого? Цілком може бути, але, лише з білого домінантного. Бо є ще білий рецесивний колір оперення. Справа в тому, що мармур контролюється рецесивними генами, і він може ховатись у будь-якому домінантному окрасі. Так що, цілком міг вищепитись і з білого, якщо він там був до того.

Це мене цікавить тому, що дехто називає білого і плямистого легорнів ідентичними за продуктивністю та витривалістю, а інші кольори - теплолюбивими і менш продуктивними.
Тут потрібно відрізняти продуктивність, витривалість і окрас. Ці 3 поняття ніяк не пов'язані між собою. Продуктивними можуть бути кури будь-якого окрасу, яких відібрали за продуктивністю. Те саме з витривалістю. Більше того, різні лінії того самого окрасу можуть (і часто так і є) відрізнятися за продуктивністю.

Юрій S

Активный форумчанин
Тут потрібно відрізняти продуктивність, витривалість і окрас. Ці 3 поняття ніяк не пов'язані між собою. Продуктивними можуть бути кури будь-якого окрасу, яких відібрали за продуктивністю. Те саме з витривалістю. Більше того, різні лінії того самого окрасу можуть (і часто так і є) відрізнятися за продуктивністю.
Це ясно, що ознаки не зчеплені. Але продуктивних і одночасно витривалих ліній, скажімо, мінорки, не так багато, як білого легорна... До речі, а виставкові лінії білого менш витривалі до холодів?

Новые сообщения

Пользователи онлайн

Статистика форума

Темы
1,360
Пользователи
2,096
Новый пользователь
54288
Сверху