1. Здравствуйте Гость . Некоторые разделы нашего форума теперь скрыты и будут доступны только зарегистрированным пользователям. Если Вы хотите иметь полный доступ ко всем разделам, то пожалуйста зарегистрируйтесь.

Особенности кормления кур

Тема в разделе "Корма и кормление", создана пользователем АлексИр, 14 ноя 2014.

1. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    8.162
    Баллы:
    113
    Розумієте... У людей, скоріше за все, більше викличе інтересу інформація, яку вони зможуть потім використати на практиці у своєму господарстві... Це все цікаво - які процеси відбуваються у птиці в умовах птахофабрики, але ніхто тут не має своєї птахофабрики. Ну, майже ніхто. Це мені нагадує, як я слухав курси бухобліку. Викладач читає лекцію по бухобліку, а в аудиторії сидять бухгалтера з багаторічним стажем (друга вища) і кажуть, що в житті все не так, як викладач розповідає. Так і тут. Ви ніби читаєте лекцію перед студентами, а я фізіологію птиці вивчаю понад 30 років в умовах домашнього господарства, а не в умовах птахофабрики. І минулого року я спостерігав саму справжню сезонну линьку, а не ювенільну у молодих курок бентамок. Якби я знав, що про це будемо говорити, я б фото зробив. І півбіди, що птиця втрачає перо, вона ще й перестає нестись при цьому. Тому для тих, хто хоче заробити гроші на птахівництві, я весь час кажу, треба пробувати на малій кількості, а не тільки вивчати теорію.
  2. Slonik

Slonik Ветеран форума

Симпатии:
    1.829
    Баллы:
    113
    Серега , не бурчи .:)
    Nina Nina нравится это.
  3. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    8.162
    Баллы:
    113
    А зараз про корм. Я ж не дарма задав питання, який корм? Бо в домашньому утриманні використовують різні системи годівлі - сухим кормом, вологим і змішаним.Уявимо, що сухим. Заводський кк, саморобний чи просто сухе зерно різних видів? Який склад кк? Кури зачинені чи є вільний вигул? Яка порода (крос) курей? Є породи, про яких кажуть "хороші фуражири", таких випустиш на траву, вони пасуться, як гуси, і за рахунок цього можна зекономити корми, а є що не пасуться. Яка маса курки і (знову) яка порода? У різних порід при однаковій масі тіла несучки може бути різне споживання корму. Кури оброслі чи голошийні і яка пора року? Голошийні в холодну пору року будуть їсти більше корму, ніж оброслі. Умови утримання які? Пташник з регульованою температурою чи кури ходять по двору? Температура надворі яка, - 15 чи +25? Від цього теж буде залежати кількість споживання корму. Якого віку кури і в якому фізіологічному стані вони зараз знаходяться? Ну і т.д. Якщо хтось, не знаючи відповіді на всі ці (і інші) питання, дасть Вам відразу рекомендацію, назве цифру, це буде "пальцем в небо".
    Бурлучанин нравится это.
  4. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    8.162
    Баллы:
    113
    Я колись дуже багато читав спеціалізованої літератури про утримання курей, книг, які називаються на зразок "Присадибне птахівництво" чи якось так. В мене десь вдома є таких книг ціла стопка. Відкриваєш, дивишся, хто автор - кандидат с/г наук такий-то, рецензент - доктор с/г наук такий-то. Читаєш книгу. Наприклад, розділ про вирощування курчат. І там написано: курчатам відразу після виведення треба ставити температуру ... градусів, і кожен день знижувати на ... градусів. Це рекомендації для промислового птахівництва, де для курчат обігрівають цілі зали. Як це можна використати вдома? Ніяк. Бо вдома ти не будеш обігрівати цілу кімнату для 20 курчат, а використовуються брудери. Про брудери в цих книгах ні слова. Звідки знати про брудер кандидату і доктору с/г наук, якщо в промисловому птахівництві брудери не використовуються? Ну це один з прикладів, їх там безліч. Люди в "Присадибному птахівництві" дають інформацію, яка не може бути використана в присадибному птахівництві, а лише вводить початківців (а саме вони і є основними читачами таких книг) в оману. Люди купили книжку, а користі з неї не отримали і потім все одно набивають собі "гулі" методом "втику". Тому, у мене підхід зараз - намагатись давати людям інформацію, яка може якось пригодитись людям, а не просто "для загального розвитку". Теорію вони завжди можуть почитати самі. Нікого не хотів образити...
    Mihalich61, serega UA, Роман70 и 3 другим нравится это.
  5. Basil

Basil Форумчанин

Симпатии:
    23
    Баллы:
    8
    Як початківець я Дякую всім, хто ділиться своїм досвідом...
    Роман70, Бурлучанин и Сергій нравится это.
  6. Slonik

Slonik Ветеран форума

Симпатии:
    1.829
    Баллы:
    113
    Кури - Доминант . Півень - нащадок Гігантів . Саморобний комбикорм . Температура погоди приблизно як у Вас . Вигул - загогрожений . Вік місяців 7-8 . Несуться непогано . Кури оброслі . Курник утеплений , але без обігріву . Підсвічую .
  7. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    8.162
    Баллы:
    113
    Я б годував так: зробив довгу годівницю, щоб всі кури одночасно могли з неї їсти, насипав вранці корму. Кури їдять 30 хвилин. Потім корм забрав. Другий раз ввечері те саме. Ну це якщо є така можливість - 2 рази годувати. Якщо залишити корм біля курей на цілий день, то вони можуть в ньому копирсатись, вигрібати, будуть великі втрати корму. Або переїдати. Так зможете порахувати, скільки г корму курка з'їдає на день. Але не це головне. Головне - РЕЗУЛЬТАТ, через який тримаєте курей. Забагато корму дасиш - можуть ожиріти (якщо схильні до цього), замало - схуднуть і погано будуть нестись. Якщо ожиріють, теж погано будуть нестись і яйця можуть нести без шкаралупи.Так годуємо, дивимось, як несуться, який розмір яйця, які самі кури. Якщо щось погано - щось міняємо. Бо може бути питання не тільки в кількості корму, а й у його складі. І так потихеньку виробляємо для себе оптимальний режим годівлі і утримання саме для ВАШИХ курей. Бо для інших він може й не дуже підійти.
  8. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    8.162
    Баллы:
    113
    Колись до мене баришня приїздила щось купувала. Розговорились. Каже, у мене курка брама прекрасно несеться, мені її віддала подруга, бо у неї вона практично не неслась. А у мене, каже, отримує вранці жменю пшениці і все. Більше я її нічого не даю. Зате має можливість цілий день гуляти по величезному дворі, щось там знаходить. Так що, хто які умови для курей створить, то і результат буде різний.
  9. Slonik

Slonik Ветеран форума

Симпатии:
    1.829
    Баллы:
    113
    Благодарю , Сэр ![​IMG]Дело в том , что надо отлучиться на некоторое время . Кормить будут соседи . Поэтому и заморачиваюсь , чтоб и куры были довольны , и соседи .
  10. Сергій

Сергій Ветеран форума

Симпатии:
    8.162
    Баллы:
    113
    Якщо сусіди, то навіть не знаю... У них може бути свій алгоритм годування... Я колись поїхав на тиждень, залишив господарство на хлопця (за гроші), приїжджаю - половина моїх курчат (3-4 місяці) валяються здохлими по дворі. Я до нього, Льоша, шо це таке? А він: я не знаю, я їх всього 2 рази не погодував...:rolleyes: Сподіваюсь, у Вас все буде по-іншому: і кури ситі, і сусіди задоволені...;)