• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Расклёв у цыплят.

Фламинго

Ветеран форума
Когда мы,в прошлом году,купили взрослых кур,они расклевывали друг друга страшно.Готовы были сожрать самого слабого.
Я начала кормить капустными листьями.Просто обрывала все нижние у растущей капусты и отдавала курам. С тех пор стараюсь регулярно давать крестоцветные -листья от редиски,цветущую редиску,репу с листьями,капусту и т.д. К этой проблеме мы не возвращались.
Помимо крестоцветных даю периодически обрезки мяса,свинные шкурки и т.д. Цыплят растим на натуралке и большом к-ве зелени,такая проблема с ними не возникала (их 3 возрастные группы у нас сейчас).Так же кормим и кур. Мне вообще кажется что они спокойней на натуральном корме.
 

Solnce_vsem

Ветеран форума
У меня он практически круглый год (естественно не каждый день). Почему предпочтение зимнему периоду отдаете?
Хоть и не в тему, но постараюсь ответить. Даю Ментофин( напомню- в составе эвкалипт) в сырую и холодную погоду, так как он больше предназначен для профилактики лор органов, дыхательной системы. В теплое время года можно и не давать этот препарат, практически нет смысла. Если конечно вакцинируете птицу, то можно дать перед введением вакцины :) Сорри за флуд.
 
Останнє редагування:

Америка

Активный форумчанин
Дуже цікава тема.В кожного таке буває,в мене якось у курчат було-місця мало було.В перепілок теж було,не змогла вирішити((,тому й цікавить це питання.
 

Сергій

Ветеран форума
Читаю тему від початку...І ще не вставив свої "5 копійок":) Якщо дозволите, звичайно...shamefullyembarrased Спочатку трохи теорії... Як би хто не "умнічав", причин розкльову (канібалізму) ніхто не знає. Це не мій висновок, так пишуть у багатьох книжках по курівництву. Так, є фактори, які можуть спровокувати розкльов. Але можуть і ні. Можливо, хтось (крім мене) спостерігав таку ситуацію: 2 групи курчат сидять в різних клітках, але в усьому іншому умови однакові. В одній клітці є розкльов, в іншій нема. Як пояснити? Хочу сказати, що одні породи курей більш схильні до канібалізму, інші менше. Є такі, що при любих умовах розкльовують все одно, а є що досить важко схиляються до розкльову. Через схильність до канібалізму окремих порід чи ліній, я чув, птахофабрики відмовляються ці лінії надалі у себе тримати. Тепер про свій досвід. Таких випадків, щоб просто з'їдали якесь курча за всі роки мого курівництва траплялось не дуже багато - до 5 разів за весь час. Причин не знаю, потім це не продовжувалось, одного з'їли і все. А ось викльовування пір'я при обмеженому утриманні трапляється часто. В цьому році частина бентамок в мене погано обростає, потім сфотографую, покажу. То інші курчата викльовують це молоде перо, що тільки починає вилазити і ці курчата ходять наполовину голі без шансу обрости. Тоді дійсно доводиться відсаджувати їх окремо, часом поодинці, щоб обросли, правда потім важко повернути їх в основне стадо. Що хочеться сказати наприкінці? Що розкльов починається через стрес. Який є стрес, треба дивитись у конкретному господарстві. Якщо раніше та сама порода не канібалила, а в цьому році почала, то треба шукати причини і їх усувати. Друге, це те, що в стаді є особини-ініціатори, а є ті, що приєднуються. Ініціатори починають, клюють безперервно і планомірно, коли з'являється кров, приєднуються всі. Бажано цих ініціаторів виявляти і видаляти із стада. Ну і ще одне. Оскільки канібалізм з'являється через стрес, може давати курям щось заспокійливе? Препарати якісь, або хоч м'яту з мелісою заварити? Думаю, це не пошкодить. Одна думка прийшла до мене цього року через моїх бентамок, правда, я її не втілив у життя через брак часу. Люди роблять попонки на спини курей, щоб півні не травмували їм спини. То, може, для курчат шити якісь подібні попонки, щоб захищало їх від розкльову? Це поки що на рівні ідеї, і в мене викльовують лише пір'я, якби одягти так обскубаних курчат, за місяць пір'я б наросло. Ну, але це, поки що, думки...
 

Сергій

Ветеран форума
Ще що хочеться сказати, про що тут ще не згадувалось, про дебікування (видалення частини дзьоба). Таке роблять на деяких птахофабриках для усунення розкльову. Сам я такого ніколи не робив, але такий метод є. Ну, і "окуляри", про які вже тут згадували. Теж сам ніколи не використовував, але люди користуються...
 

LSergey

Активный форумчанин
Люди роблять попонки на спини курей, щоб півні не травмували їм спини. То, може, для курчат шити якісь подібні попонки, щоб захищало їх від розкльову?
Уместнее будет сделать кокон)))

Ще що хочеться сказати, про що тут ще не згадувалось, про дебікування (видалення частини дзьоба). Таке роблять на деяких птахофабриках для усунення розкльову.
Если не ошибаюсь в Евросоюзе с этого года запрещено делать.
 

PAVA

Moderator
Команда форуму
Мала лише один випадок розкльову.Вирізнила з поміж ціпок героя.Мале,нещасне ВВ.Всіх скубало.Одне на всю компанію.Замучилась я з ним,а внук,якому тоді було рочків п*ять певно,придумав вихід.Кинули ми його до курчат на місяць старших,теж ВВ.Три дні постояв в кутку,потім якось прижився,але вже поводив себе чемно.
Чому це лихо обходить мій двір я не знаю.Може що масштаби в мене не промислові.Може їм мамка нашептала,що хазяйка дуже строга і зразу несе до колодки всіх нестандартних і неадекватних.
Господи,хоч би не наврочити!
 

LSergey

Активный форумчанин
внук,якому тоді було рочків п*ять певно,придумав вихід.Кинули ми його до курчат на місяць старших,теж ВВ.Три дні постояв в кутку,потім якось прижився,але вже поводив себе чемно.
В прошлом году тоже так делал. Но цыпленок в росте сильно отстал.
 

Користувачі в мережі

Зараз на форумі немає жодного користувача.

Статистика форуму

Теми
1,399
Дописи
110,195
Користувачі
2,292
Новий користувач
antonius
Угорі