• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

РОДЕЗІЙСЬКИЙ РИДЖБЕК

PAVA

Moderator
Команда форума
Міжнародна назва: Rhodesian Ridgeback
Країна: Південно-Африканська Республіка
gallery-148702_4.jpg


Загальний опис
Сильний могутній собака - нащадок зімбабвійських чотирилапих помічників місцевого племені. Родезійський риджбек прагне відчувати себе ватажком і у зграї, і у стосунках з людиною, тому його варто заводити господарю з лідерськими якостями. Добре вихований представник цієї породи надійно охоронятиме довірену територію, але навряд чи вживатиметься з іншими собаками. Догляд за цим здорованем нескладний, а його вигодовування вимагатиме від Вас великих запасів м'яса.

Історія породи "Родезійський риджбек"
Ця єдина порода південноафриканських собак, зареєстрована у FCI, виникла завдяки зусиллям прийшлих європейців. З метою вивести універсального помічника, адаптованого до спекотного місцевого клімату, вони схрестили привезені породи з напівдикими собаками туземців. У формуванні породи взяли участь мастиф, датський дог, бладхаунд та борзі собаки. Перші чистокровні риджбеки були виведені у Родезії (Зімбабве) мисливцем Корнеліусом фон Ройєном

Зовнішній вигляд
Сильний собака з могутніми формами і гармонійною тілобудовою. Благородні лінії сухої голови, міцного корпусу і струнких ніг позбавляють його вигляд первісної важкуватості - її вдалось подолати домішком крові європейських собак. У нього розвинена грудна клітка, підібраний живіт і довгий хвіст, що звужується до кінчика. Трикутні висячі вуха поставлені вище рівня очей. Прикметна риса представників породи - поздовжній "ридж" від шиї до хвоста - смуга шерсті, що росте у протилежному напрямку щодо решти покриву тіла

Утримання та догляд
Цього енергійного собаку можна утримувати й вдома - за умови відповідного рівня фізичних навантажень на свіжому повітрі. Зважте, що "домашні" риджбеки линятимуть мінімально, проте постійно. Натомість, родезійці, яких утримують на вулиці, характеризуються виокремленими періодами більш інтенсивної линьки. Чистити шерсть доцільно кілька разів на тиждень, кігті слід регулярно вкорочувати, а вуха - утримувати у бездоганній чистоті.

Характер та темперамент
Могутній протиборець африканського лева міцно прив'язується до свого господаря, встановлюючи з ним тісний контакт. Він добре лагодитиме з дітьми, проте може ненароком нашкодити малюкові через нестримну енергію. Незнайомих людей родезійський риджбек сприймає з байдужістю, поки вони не вступлять на "його" територію - сильне почуття власності робить його хорошим сторожем та охоронцем. Можливі конфліктні ситуації цього домашнього улюбленця з іншими собаками, не варто залишати його без нагляду у товаристві дрібніших тварин.


Харчування
Родезійський риджбек - природжений мисливець і хижак, що звик здобувати їжу у природному середовищі. Для нього важливе харчування нежирними сортами м'яса (кролятину і курятину рекомендують попередньо відварювати), субпродуктами (печінку і рубці краще пропонувати в сирому вигляді) і сирими хрящами. Рибу такому собаці пропонують морських сортів і тільки термічно оброблену. Необхідна складова раціону - рисова і гречана каша, кисломолочні продукти, яйця.
Дресирування, тренування
Родезійський риджбек володіє хорошим потенціалом для успішного дресирування, проте справу може ускладнити його прагнення домінувати. Тут слід чітко встановити провідний статус людини і намагатись викликати в собаки добровільне бажання до навчання. У цьому можуть допомогти винагорода ласощами і м'яке захочення. Хоча в побуті родезійський риджбек любить порадувати господаря, під час дресирування він може виявляти впертість і непокору.
 

PAVA

Moderator
Команда форума
тр1.jpg тр2.jpg Осінь...Пришла пора підвести підсумки літа.Що я робила?Може поїхала відпочивати на море?Виводила курчат?Ні.Я ростила і виховувала щеня.
Як завжди це мені впало на голову у вигляді подарунка від любимої донечки.І все,я пропала.Мій час весь був і лишається відданим цій собаці.
Приїхало трикілограмове цуценятко,яке за місяць вже важило вісім!!!кг.
Знайомтесь,TRINITY
Посмотреть вложение 17118
 
Последнее редактирование:

PAVA

Moderator
Команда форума
Вчора нам виповнилось п*ять місяців.Це вже масивна собака з норовливим поки характером.Справжній мисливець:(.Кур ловить на раз ,не гризе,а обережно несе хазяїну.:mad:
На її рахунку вже є кілька цінних трофеїв.:eek::D
 

PAVA

Moderator
Команда форума
Маючи досвід спілкування з вівчаркою,цверхом,трохи приголомшена своєрідністю характеру риджбека.Це собака-вихор.Стрімка,потужна і вільна.А ще помічена в любові до розкішного і комфортного життя-буття.:)
 

serega UA

Moderator
Команда форума
Щось дуже схоже на гончака, і за характером теж:D
 

Фламинго

Ветеран форума
Хорошая порода.У моего соседа есть такая. Добрейшая собака к людям,но серьезный боец с другими собаками.
Мне внешне чем-то похожа с венгерской выжлой. Явное отличие- полоса у риджа на спине и уши чуть короче )).
 

Новые сообщения

Пользователи онлайн

Статистика форума

Темы
1,371
Сообщения
108,494
Пользователи
2,109
Новый пользователь
Гала
Сверху