• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Так собі брудерок

Володимир

Активный форумчанин
Оскільки стало питання вирощення перепелів практично тільки для себе , треба було зробити невеликий брудер, нарізав планки 20х20х1000, взяв в знайомих шмат оргскла, купив плівкову теплу підлогу, сітку 12,4х12,4х1,4, пінопласт 20, проводка, розетка, 2 вмикачі (1 кнопковий), димер, термоізоляційний матеріал, клей титан, китайський блок живлення з діапазоном 3-12 В 0,85 А, вентилятор копютерний, діодна лампа на 3 Вт (24 діода), обшитий тонким ДВП, шмат полікарбонату на піддон

Димером контролюю температуру в брудері, яку видно на цифровому термометрі, кнопковим вмикачем вмикаю вентилятор, який витягує повітря. Притяжна вентиляція знаходиться зі сторони вмикачів на рівні сітки, витяжна на рівні кришки.

притяжна вентиляція закривається та відкривається


під сітку дав арматуру для жосткості щоб сітка не просідала коли ставиш годівницю чи поїлку, піддон зробив у вигляді висувної шухляди.
Ось ніби все будуть питання відповім.
 

Селена

Ветеран форума
Оскільки стало питання вирощення перепелів практично тільки для себе , треба було зробити невеликий брудер, нарізав планки 20х20х1000, взяв в знайомих шмат оргскла, купив плівкову теплу підлогу, сітку 12,4х12,4х1,4, пінопласт 20, проводка, розетка, 2 вмикачі (1 кнопковий), димер, термоізоляційний матеріал, клей титан, китайський блок живлення з діапазоном 3-12 В 0,85 А, вентилятор копютерний, діодна лампа на 3 Вт (24 діода), обшитий тонким ДВП, шмат полікарбонату на піддон

Димером контролюю температуру в брудері, яку видно на цифровому термометрі, кнопковим вмикачем вмикаю вентилятор, який витягує повітря. Притяжна вентиляція знаходиться зі сторони вмикачів на рівні сітки, витяжна на рівні кришки.

притяжна вентиляція закривається та відкривається


під сітку дав арматуру для жосткості щоб сітка не просідала коли ставиш годівницю чи поїлку, піддон зробив у вигляді висувної шухляди.
Ось ніби все будуть питання відповім.
Обалдеть, спасибо за подробный рассказ:) Обязательно притяну мужа к компу прочитать и попрошу сделать такую классную штучку)
 

Crazy

Активный форумчанин
Сколько пересмотрел самодельных конструкций, во всех подкупает существенный + выдвижной ящик для помёта весьма удобен. Но в этих конструкциях есть и существенный минус - тёплый пол у кого на потолке, у кого на стенах. Мой брудер не идеален в плане обслуживания. Линолеум несколько затруднительно вставлять в щель между сеткой, по которой ходят птенцы и куском ДВП на который этот линолеум ложится. Но тёплый воздух поднимается снизу вверх, цыплята никогда не сбиваются в кучу и лапки всегда в тепле, хоть на сетке, хоть на линолеуме. Это с лихвой компенсирует некоторое неудобство. Да и линолеум хочу со временем сменить. Изготовитель для какой-то цели укомплектовал брудер утеплённым линолеумом. Вот этот ворс и мешает ему скользить. Для чего производитель это сделал - сие тайна великая. Может для увеличения стоимости, может для привлекательности товара под ключ, а может утеплённый линолеум пластичнее чем обычный и его легче загонять внутрь, я пока не проверял :)
 

Solnce_vsem

Ветеран форума
Сколько пересмотрел самодельных конструкций, во всех подкупает существенный + выдвижной ящик для помёта весьма удобен. Но в этих конструкциях есть и существенный минус - тёплый пол у кого на потолке, у кого на стенах. Мой брудер не идеален в плане обслуживания. Линолеум несколько затруднительно вставлять в щель между сеткой, по которой ходят птенцы и куском ДВП на который этот линолеум ложится. Но тёплый воздух поднимается снизу вверх, цыплята никогда не сбиваются в кучу и лапки всегда в тепле, хоть на сетке, хоть на линолеуме. Это с лихвой компенсирует некоторое неудобство. Да и линолеум хочу со временем сменить. Изготовитель для какой-то цели укомплектовал брудер утеплённым линолеумом. Вот этот ворс и мешает ему скользить. Для чего производитель это сделал - сие тайна великая. Может для увеличения стоимости, может для привлекательности товара под ключ, а может утеплённый линолеум пластичнее чем обычный и его легче загонять внутрь, я пока не проверял :)
Вот и у меня такой линолиум, ворсистый :(
 

Crazy

Активный форумчанин
Ира а я видел его где-то на твоих фотографиях. По виду и комплектации почти точь в точь как мой. Продавца звали Сергей. Мы у него взяли 4-ярусную клетку для перепелов и 2-ярусный брудер. Фирма "Дарьин двор" в Кременчуге.
Твой брудер оттуда же? :)
 

Сергій

Ветеран форума
Не знаю...Хочеться віддати належне автору брудера, що доклав стільки зусиль, часу і мізків, щоб таке зробити, але...на мій погляд, багато лишнього, а те, що є не дуже функціональне...Аргументую: джерело обігріву - тепла підлога. Не знаю, скільки там електроенергії вона бере, але для чого? Теоретично вона має давати температуру однакову по всьому брудеру. Вона не потрібна однакова по всьому брудеру. Завжди мають бути ділянки з більш холодним і більш теплим повітрям. Коли ви чіпляєте просту лампу накалювання, ви маєте і освітленя і обігрів зразу, крім того, ви бачите, чи комфортна тепература в брудері - якщо курчата (перепелята) тиснуться під лампу, значить, треба додати тепла, якщо вони розбігаються по кутках - зменшити, якщо вони "живуть своїм життям" - рівномірно розподіляються по площі брудера, температура для них комфортна. А в тому брудері що ви бачите? Нічого. Далі. Оббивати стінки додатковою теплоізоляцією, на мою думку, не варто. Брудер - це не інкубатор. Ви ж його не ставите на дворі в мороз, а, як звичайно, в приміщенні з кімнатною температурою. Навіть якщо поставити в холодне і оббити зсередини тепоізолятором, то треба оббивати і передню стінку, бо тепло буде виходити через неї. Вентилятор. Ні мою думку він не потрібен. Нагрівати повітря в брудері і виганяти його з нього вентилятором? А якщо вентилятор зіпсується, перепелята задихнуться? Чи не простіше просвердлити декілька дірочок з одного і іншого боку - і вентиляція готова. На мій погляд, чим будь-яка річ простіша, тим вона надійніша (менше ламається і т.д.
 

Сергій

Ветеран форума
Напишу про брудер, який я зробив, потім поміщу фото. Все буду коментувати, чому і для чого зроблено саме так. Я не кажу, що він кращий, може комусь подобається той, що на початку, але як варіант. Отже, ящик з ДВП, на висоті приблизно 10 см - сітка 10 на 10 мм. Передня стінка з оргскла, складається з 2-х частин: знизу смужка оргскла приблизно 10 см шириною - щоб курчата не вистрибували, верхня частина - дверці, прикріплені до верхньої планки. До стелі брудера на відстані приблизно 1/4 від краю прикріплені 2 лампи по 100 Вт, під'єднані паралельно. Чому 2, коли можна і 1? Якщо одна згорить, курчата не загинуть, а грітимуться біля другої. Чому лампи не посередині? Щоб були зони з різною температурою. Лампи підключені паралельно через вимикач, що крутиться (димер). Під сіткою - піддон з фанери, знизу це відділення закрите дошкою. Вентиляція - через щілини на передній стінці. Є ще одні дверці з фанери - щоб зручно було туди вставляти 3-літрову банку з водою. Мабуть, все.
 

Сергій

Ветеран форума
Но тёплый воздух поднимается снизу вверх, цыплята никогда не сбиваются в кучу и лапки всегда в тепле, хоть на сетке, хоть на линолеуме.
Курчата мають обігріватись зверху, а не знизу, бо в природі саме так - вони гріються спинами об живіт квочки, а при якій температурі лапки - не важливо. Я навіть чув таке (сам не перевіряв), що не добре курчат вирощувати на грілці - вони звикають сідати на тепле грітися і, коли їх випускаєш у двір, продовжують сідати на холодну землю і застужуються. Але це тільки те, що я чув, чи справді так, не знаю.
 

Користувачі в мережі

Зараз на форумі немає жодного користувача.

Статистика форуму

Теми
1,398
Дописи
110,173
Користувачі
2,288
Новий користувач
Влад6666
Угорі