• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Українська чубата

serega UA

Moderator
Команда форума
chubat11.jpg Ця порода курей звертає на себе увагу, в першу чергу, своїми зовнішніми даними. Курочки з такою гідністю носять свій чубчик на голові, як ніби розуміють своє екстер'єрні відміну від інших курей, як ніби це у них природна корона, як ніби вони - не просто кури, а кури благородних кровей.
Детального історичного опису курей української чубаті породи немає. Швидше за все, вона історично виникла і існувала на території України. І це правильна версія, оскільки таких курей можна зустріти в будь-якому українському сільському дворі, вони не переводяться десятиліттями і стали неофіційним символом українського птахівництва.
Судячи з деяких творів, присвячених селянському побуту, (художня література, образотворче мистецтво), можна прийти до висновку, що ця порода курей в Україні існувала здавна.
Переважає ця порода курей в центральних областях України. Рідше зустрічається в східних і південних. У Полтавській області їх розводять поряд з гордістю Полтавщини - полтавськими глинистими. Назва порода отримала, завдяки своїй «візитці» - Чубчик на голові.
Звичайно ж, українська чубата пізнавана через характерний чубчика на голові. Він є її прикрасою і характерною ознакою. Ніяких функціональних навантажень, крім естетичної, чубчик не несе.
У півнів цієї породи через занадто пишного чуба гребінь втратив своє звичайне положення і трохи звисає набік, не завдаючи, втім, особливих незручностей птахові. У курок оперення на голові навіть не можна назвати чубчиком, настільки воно розвинене, має обриси овалу і схоже на повноцінну дамську зачіску.
Форма гребеня у чубатих курей - листоподібна, дзьоб - міцний. Ці кури широкогруді і мають широку спину, тіло у них міцне, з добре розвиненою хвостовою частиною. Тулуб подовжений.
Лапи не виглядають занадто потужними. Забарвлення чубатих курей варіюється від світлої, так званої, колумбійської до темної.

Особливості породи
Сред птахівників-любителів, українські чубарки користуються величезним попитом:
По-перше, за декоративність.
По-друге, за приналежність до м'ясо-яєчного типу домашньої птиці.
Третя особливість, яку так цінують птахівники - невибагливість.
Ця загартована не надто м'яким українським кліматом курочка, стійко переносить міцні морози і виснажливу спеку. Що ще можна додати в актив цієї породи? Те, що курочки, досягнувши певного віку, стають прекрасними квочка - терплячими і відповідальними.

Правила утримання
Нічого особливого в утриманні курей української чубатої породи немає.
Однак, навіть сама невибаглива порода потребує чистого курника, наявності світла в приміщенні, вентиляції влітку, тепла взимку.

Продуктивність чубарок.
Українські чубаті відносяться до м'ясо-яєчних порід курей. Маса тіла дорослих особин - 2,2 кг у курки і 3,0 кг у півня. Це нормальна середня вага, властива багатьом породам курей м'ясо-яєчного напрямку.
Нестися курочки починають у віці півроку, несучість в перший рік становить близько 160 яєць. Яйця від цих курочок середнього розміру, маса одного - до 60 г, колір шкаралупи - приємно кремовий.

Виводимість курчат у цієї породи висока: з сотні яєць на світ благополучно з'являються до 85 повноцінних пташенят. Збереження поголів'я становить 88% серед дорослої птиці і 90% серед молодняка.
 
Последнее редактирование:

Олег---

Ветеран форума
То звичайно добре, що вже є і українська чубача, але мені ніхто на жодному форумі не може пояснити чим російська чубата відрізняється від української чубатої і чим вони відрізняються від старопольської і в чому принципова відмінність цих трьох порід від грецької дворової чубатки...Говорять тільки загальні фрази : та вищо, вони ж зовсім різні породи, і корпус і стійка....і ноги..." ...але конкретно в чому саме "різні" ніхто сказати не може.
 

Олег---

Ветеран форума
То може їх варто просто називати чубатими курми(групою курей) без привязки до країни....як наприклад є чубаті качки...просто чубаті ...хоча вже були спроби перехрестити їх на російську чубату породу качок....
думаю у кожній країні можна знайти отих безпородних чубатих курей.
 

serega UA

Moderator
Команда форума
Трішки фото з павутини...
552.jpg 640.jpg chubat10.jpg chubat12.jpg
 
Последнее редактирование:

Матоляк

Активный форумчанин
курочки "чубатурочки" та півник "чубатур" на моєму подвір'ї :)
 

Пользователи онлайн

Сейчас на форуме нет ни одного пользователя.

Статистика форума

Темы
1,371
Сообщения
108,496
Пользователи
2,110
Новый пользователь
Arsen531
Сверху