• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Утка голландская хохлатая

serega UA

Moderator
Команда форума
Хохлатая-утка1.jpg Это утка среднего или же мелкого типа. Первоначально ее разводили в Голландии в качестве продуктивной породы, теперь разводят лишь в спортивных целях.
Она имеет белое оперение. Для нее характерен круглый хохолок. Развитие шарообразного хохолка на затылке из коротких пуховых перьев у голландских уток обусловливается присутствием в их генотипе гена хохла. В гомозиготном состоянии этот ген вызывает гибель зародыша ещё в яйце. Поэтому все хохлатые особи являются гетерозиготными по данному признаку, то есть несут лишь одну копию летального аллеля этого гена. Гомозиготные эмбрионы (с двумя копиями летального аллеля) образуются у четверти потомков от скрещивания двух хохлатых особей, наследуя летальный аллель от обоих родителей. Соответственно, чтобы получить хохлатое потомство, но избежать выщепления гомозигот, утководы спаривают хохлатую особь с бесхохлой, в результате чего в потомстве происходит расщепление по этому признаку в соотношении 1:1. Половина утят при этом получается хохлатой, а половина — без хохолка

Породные признаки: вес селезня — 2,5, утки — 2 кг; яйценоскость — 100—120 яиц, средней массой 70 г, с зеленоватой или желтовато-белой скорлупой.

DNK

Ветеран форума
Ось так виглядають чуби в чубатих качок, раніше думав що там тільки пір'я....Посмотреть вложение 19507
Не зважаючи на виставкову популярність, європейські клуби не рекомендують до розведення чубаті породи * (попереджають бажаючих завести), оскільки напівлетальний ген викликає паталогії розвитку і високу смертність ембріонів. У природі періодично виникаюча мутація чубатості швидко відсівається відбором.
Ось ця порода поруч з іншою чубатою - Балі (білі, подібні до Індійських Бігунків):
White Bali.JPG

Є ще також порода - Мініатюрні Чубаті (Crested Miniature):
Crested Miniature.jpg

* - Crested birds are not recommended. The crest is the result of a deformity in the skull. Crested ducks can suffer from problems with their coordination, and structural problems with the spine.

Олег---

Ветеран форума
колись у бабці були чубаті - плодились і виводились так само добре як звичайні...

DNK

Ветеран форума
колись у бабці були чубаті - плодились і виводились так само добре як звичайні...
От ти любиш, Олег, ломати голословно закони генетики. Бабця, що вела облік % виходу каченят з яєць? Чи розбивала яйця, щоб подивитись на уродиків? Вони в апріорі не можуть мати таку ж плодучість.
20 % зародків гине у яйці і 20% виводиться без чубів. Отже вивід чубатих із заплідненого яйця приблизно 60 %. Потім ще треба побракувати з неправильними чубами. Якщо у змішаному стаді, то % виводу більший, але чубатих менше. Тому у селах без належної селекції вони швидко переводяться - чуби не такі, як уліній серйозних заводчиків.
Хоча для бабці плюс-мінус 20% і які ті чуби на вихляд - несуттєво.

Олег---

Ветеран форума
Я не ламаю закони генетики - я говорю про свої спостереження.Крім того тут мова навіть не про генетику - бо щоб вона спрацювала треба вивести не кілька десятків, а кілька сотень голів потомства від одних батьків. Детально ніхто відсотків не рахував і схем схрещування не малював, але точно можу сказати:
1. від одного чубатого качура(зі здоровезним чубом, більшим навіть ніж ті що на фото) і трьох безчубих качок більшість потомства було чубате(правда з меншими чубами ніж у батька).
2. Бабуся завжди розбиває всі яйця що не вивелися. Тут не пригадую щоб вона жалілася на якусь аномально високу смертність.

DNK

Ветеран форума
Я не ламаю закони генетики - я говорю про свої спостереження.Крім того тут мова навіть не про генетику - бо щоб вона спрацювала треба вивести не кілька десятків, а кілька сотень голів потомства від одних батьків. Детально ніхто відсотків не рахував і схем схрещування не малював, але точно можу сказати:
1. від одного чубатого качура(зі здоровезним чубом, більшим навіть ніж ті що на фото) і трьох безчубих качок більшість потомства було чубате(правда з меншими чубами ніж у батька).
2. Бабуся завжди розбиває всі яйця що не вивелися. Тут не пригадую щоб вона жалілася на якусь аномально високу смертність.
Все правильно. Але це неважна схема утримання, якщо ціль - гарні чуби.
Від чубатого качура (Cc) і безчубих качок (cc) небуває дефектних (СС), тому плодючість не знижується. Але і якість потомків бажає кращого.
http://www.faithvalleywaterfowl.com/crested_call_genetics.html
На сьогодні ген чубатості привнесений в окремі лінії багатьох порід качок. Тому, наприклад можна купити Саксонську качку з чубом.
SAXONY CRESTEDS:
crested Saxony.jpg
SAXONY CRESTEDS.jpg
або SILVER APPLEYARD CRESTEDS
SILVER APPLEYARD CRESTEDS.jpg

Пользователи онлайн

Сейчас на форуме нет ни одного пользователя.

Статистика форума

Темы
1,344
Пользователи
2,041
Новый пользователь
Елена Маханчук
Сверху