• Внимание, открыта регистрация в каталоге https://fermer.site Добавляйте свое хозяйство, фирму или организацию. Пока это бесплатно.

Генетика и селекція різних порід курей

Олег---

Ветеран форума
В цій темі пропоную обговорювати саме "роботу над породами", а не просто їх утримання. Як закріпити в потомства ті чи інші ознаки? Хто передає окрас оперення потомству - півень чи курка? Як правильно формувати і підбирати пари(наприклад висого півня і широку курку чи навпаки)? Хто з батьків більше впливає на якість молодняка?.
А також те як саме ми проводимо племінну роботу? Як відбираємо і позначаємо курчат(наприклад різнокольоровими кільцями чи кільцями з кодами)?. Тема цікава і маловивчена... але де тільки її не почнемо обговорюва зразу нас попруть звідти...
 

Сергій

Ветеран форума
Тема цікава, а для любительського птахівництва і мало вивчена. Все, що я знаходив у літературі, стосувалось, в основному, промислових порід і гібридів, тож, можливо, і нема ніяких даних по породам, які ми тримаємо і до всього доведеться доходити на власному досвіді... Хоча, основні закономірності, виявлені для промислових порід, часто справедливі і для інших...
 

Сергій

Ветеран форума
Тема дуже широка і для всіх порід не підходить, бо породи дуже відрізняються одна від одної, тож конкретно по породам все ж таки, думаю, краще обговорювати у темах, присвячених цим породам, а тут лише загальні закономірності. Наведу приклад, щоб ілюструвати свої слова: взяв до рук книгу"Генетика и методы разведения животных" 1988 року випуску, майже раритет (автори - Мацеевский Я., Земба Ю.). Це книга взагалі про генетику тварин і часом трапляються приклади з птахівництва. Так от, виявляється за білий окрас пір'я курей різних порід відповідають різні гени. Це виявили, схрещуючи білих курей тих чи інших порід з окрашеними, результати схрещування були різними. Взяли білих легорнів, плімутроків і віандотів, схрестили з окрашеними, гібриди легорнів з окрашеними дали білих потомків з поодинокими окрашеними пір'їнами, інші породи при схрещуванні з окрашеними дали окрашених потомків. До чого це я? Що не можна всі породи мести "під одну гребінку", бо в кожної породи свій генотип і в кожному випадку слід розбиратись окремо.
 
  • Нравится
Реакції: DNK

Сергій

Ветеран форума
Тут трошки хочу розділити 2 поняття: "тримати породу" і "займатись породою". Я вже про це трохи писав, але ці мої пости були благополучно видалені, може цей не видалять. "Тримати породу" і "займатись породою" при своїй майже співзвучності мають в собі деяку різницю. "Тримати породу" - це завести собі якусь породу і тішитися нею, можливо, виводити собі від неї молодняк, щось продавати (можливо), купувати, тобто утримувати якусь породу певний час у своєму господарстві. Моя дружина називає це "бавитися в курочок" і я з нею згоден. Я й сам цим займався переважну кількість часу, який тримаю курей. "Займатись породою" - це трохи інше. Це - бути великим любителем цієї породи і весь час вести селекцію в своєму господарстві, щоб вона не тільки не втрачала свої естетичні і продуктивні якості, але й покращувала їх. Щоб зробити птицю свого господарства кращою в регіоні, в Україні, в Європі тощо. Селекція має йти весь час, бо як тільки ми перестаємо працювати з якоюсь ознакою, вона тут же втрачається. Тобто, "займатися породою" - це вже не тільки "бавитися в курочки", а працювати на якийсь результат, який кожен сам собі уявляє. Це потребує багато часу, зусиль, грошей, але це цікаво, особливо, коли в решті решт отримуєш результат, до якого йшов. Для цього треба тримати достатньо велике поголів'я породи, виводити від неї багато молодняка, багато бракувати і залишати для розмноження самих-самих. Все це потребує значних ресурсів, тож звичайний любитель, який ще й десь працює, а не присвятив цьому своє життя, не може вести у своєму господарстві таку роботу з багатьма породами, а лише з декількома, в ідеалі - з одною. Але, якщо зосередитись на малій кількості порід (я весь час всіх до цього закликаю), то результат буде кращим, ніж коли завести багато порід.
 

Сергій

Ветеран форума
І ще одне...Недавно подивився ролик із російським любителем породи юрловська голосиста. Він там розповідає про породу, її історію тощо. А далі каже:"Зараз у продажу з'явились юрловські з великою живою масою - 6-7 кг. Їх продають любителі, які тільки недавно почали тримати цю породу і для збільшення її живої маси схрещують її з іншими породами. Але вона не співає, як юрловська. Це - комерсанти, а не любителі". Зрозуміло, що всі ми, хто тримає породну птицю, час від часу щось купуємо і продаємо. Але, якщо це - основна мета, через яку птицю таку заводять, тоді це - комерсанти, їм особливо не потрібна селекція, поки птиця несеться і дає яйця і молодняк. Любителі - це ті, хто працює з породою і час від часу щось продає, але продажі не є головною метою. Ця тема, я думаю, для любителів, для комерсантів, думаю, відкрити тему "бізнес в птахівництві".
 

Сергій

Ветеран форума
Отже, почнемо... Вірніше, я почну, а ви підключайтесь...:) З чого починаємо? Звичайно, з покупки курей (яєць, молодняка) породи, яка нам сподобалась...Як правило, вибираємо за зовнішнім виглядом, бо після кросів і сільських курей хочеться чогось оригінального. Або буває так: прийшов, побачив, був вражений, хочу...:) Був вражений, звичайно, зовнішнім виглядом, бо про продуктивність по зовнішності судити важко. Або начитуємся книжок (інтернету) про високу продуктивність тієї чи іншої породи і, якщо вона ще й виглядає оригінально, беремо. Часом люди кажуть, що їм продуктивність і не важлива, або майже не важлива і вони беруть курей для краси. Але...Вони самі себе вводять в оману, бо курка - це не кіт і не собака, від курки люди хочуть отримувати ще й яйця, а часом і м'ясо, і якщо курка не несеться, то привабливість її значно зменшується. Ніхто не хоче купувати курку, яка не несеться...:(Отже, до продуктивності ми теж повернемося...А поки що...Купили курей (яйця, курчат) і їх вирощуємо...
 
  • Нравится
Реакції: DNK

DNK

Ветеран форума
Тема дуже широка і для всіх порід не підходить, бо породи дуже відрізняються одна від одної, тож конкретно по породам все ж таки, думаю, краще обговорювати у темах, присвячених цим породам, а тут лише загальні закономірності. Наведу приклад, щоб ілюструвати свої слова: взяв до рук книгу"Генетика и методы разведения животных" 1988 року випуску, майже раритет (автори - Мацеевский Я., Земба Ю.). Це книга взагалі про генетику тварин і часом трапляються приклади з птахівництва. Так от, виявляється за білий окрас пір'я курей різних порід відповідають різні гени. Це виявили, схрещуючи білих курей тих чи інших порід з окрашеними, результати схрещування були різними. Взяли білих легорнів, плімутроків і віандотів, схрестили з окрашеними, гібриди легорнів з окрашеними дали білих потомків з поодинокими окрашеними пір'їнами, інші породи при схрещуванні з окрашеними дали окрашених потомків. До чого це я? Що не можна всі породи мести "під одну гребінку", бо в кожної породи свій генотип і в кожному випадку слід розбиратись окремо.
Нема часу друкувати, скину скопійоване:
Некоторые породы кур имеют белое оперение (белый леггорн, белый примутрок и др.), другие же породы имеют окрашенное оперение (австралорп, ньюгемпшир, полосатый плимутрок и др.). Белое оперение разных пород кур определяется несколькими различными генами. Так, например, доминантная белая окраска определяется генами CCII (белые леггорны), а рецессивная белая — ccii (белые суссексы, белые минорки, белые плимутроки). Ген С определяет наличие предшественник пигменту (хромогена), т. е. окрашенность пера, его аллель с — отсутствие хромогена и, следовательно, неокрашенность пера птицы. Ген I является подавителем действия гена С, аллель i не подавляет его действия. В присутствии даже одной дозы гена I в генотипе птицы действие генов окраски не проявится. Поэтому при скрещивании белых леггорнов CCII с цветными породами CCii, как правило, доминирует белая окраска CCIi. При скрещивании белых плимутроков ccii с окрашенными породами CCii гибриды оказываются окрашенными Ccii. Следовательно, у леггорнов белая окраска является доминантной, а у плимутроков — рецессивной.

Источник:http://www.activestudy.info/epistaticheskoe-dejstvie-genov/© Зооинженерный факультет МСХА
 

Олег---

Ветеран форума
Але...Вони самі себе вводять в оману, бо курка - це не кіт і не собака, від курки люди хочуть отримувати ще й яйця, а часом і м'ясо, і якщо курка не несеться, то привабливість її значно зменшується. Ніхто не хоче купувати курку, яка не несеться....
З цим твердженням можу сперечатися аж "до крові"... але ладно...не буду...ітак вже мене на русськаму форумі забанили...вже вкотре...на нашому форумі буду себе коректно поводити...ги-ггггhappy

Нема часу друкувати, скину скопійоване:

Источник:http://www.activestudy.info/epistaticheskoe-dejstvie-genov/© Зооинженерный факультет МСХА
Ого як все складно... тут за допомогою інтуїції до тако не додумаєшся....а я то думаю чого вдома від схрещування фабричної легорнової несучки завжди курчата тільки білі...і завжди по екстерєру більше на легорна схожі...і не важливо який у них був тато... і всі совєцькі псевдо породи в яких брав участь білий легорн теж білі і теж дуже на легорна схожі...
 

Олег---

Ветеран форума
ООО! добре що згадав.... короч вичитав я десь в інеті (як знайду скину сюди) що в Росії вєлікіє гєнєтікі вивели....вніманіє: РУССКУЮ ГОЛОШЕЙКУ
cigarpng
...ги-ггггггг....
:D
А тепер загадка: кого з ким схрестили??? повірте - всі хто хоч раз читав опис совєтських порід і хоч трошки цікавиться птахівництвом знає відповідь на це питання...ги-ггггг.

А нашу українську вушанку вони називають малоросіською вушанкою... от я їм і запропонував перейменувати руськаю хохлатую в кацапськую хохлатую, а руськаю бєлую в моськальську білу...а кубанську породу гусей перейменувати в малоукраїнську породу гусей...от того мене і забанилиhappy:D
 

Сергій

Ветеран форума
Нема часу друкувати, скину скопійоване:

Источник:http://www.activestudy.info/epistaticheskoe-dejstvie-genov/© Зооинженерный факультет МСХА
Я про це й писав, тільки не приводив конкретики по генам і епістазу для того, щоб не ускладнювати текст і він був доступний для сприйняття любителям-непрофесіоналам. Якщо потрібно буде, ми це можемо розглянути окремо...
 
  • Нравится
Реакції: DNK

Користувачі в мережі

Зараз на форумі немає жодного користувача.

Статистика форуму

Теми
1,398
Дописи
110,197
Користувачі
2,294
Новий користувач
МакБес
Угорі